Cesty za golfem

Rak-Murtal-750Murtal = údolí řeky Mur: lesy a jezera, lesy a hory, lesy a řeka, lesy a golfová hřiště. A všechna čtyři místní hřiště mají jedno společné: jsou partnery našeho časopisu v projektu 1 = 2, akceptují po všechny dny v týdnu vouchery našeho časopisu jedno fee, dva hráči. Letos už posedmé! A podívejte se, jaká jídla doporučujeme na každém hřišti po hře.

Celý článek...

Rak-Diamond-ilu2-750Rakouský Diamond Country Club Atzenbrugg se rozrůstá. Jedinečné mistrovské hřiště, luxusní apartmánový hotel, velmi dobré jídlo a přátelské zacházení celého týmu. Je spousta důvodů, proč si tady udělat pár dní dovolené. A teď přibyly ještě další. Každé jaro, než rozkvetou sněženky, sedíme nad kalendářem a časopisy. Otázkou není kam, nabídka je nepřeberná, ale kam kdy. Člověk se nechce vzdát zopakování zážitků z míst, kde se mu líbilo, a zároveň touží objevovat něco dalšího. Kalendář však není nafukovací. A každý má pár stálic, které nevynechává.

Celý článek...

it albarella 750Ať už se rozhodnete pro prodloužený víkend nebo si dopřejete celý týden, Benátsko na severu Itálie (Veneto) má co nabídnout: skvělá golfová hřiště, kulturní zážitky, pověstnou gastronomii a vína. Navíc tu najdete pověstná lázeňská střediska, protože se to tu hemží termálními prameny. Tentokrát jsem zvolila kouzelnou krajinu termálních lázní v Euganských horách, které obklopují Padovu a Vicenzu v severovýchodní Itálii. Benátsko má pět milionů obyvatel a dělí se na sedm provincií. Hlavním městem jsou Benátky. Benátsko ovšem sahá i do hor: Dolomity ho lemují na severu a na západě ho ohraničuje Gardské jezero a údolí řeky Mincio.

Celý článek...

Nem Postwirt 750Dálky, samota, nekonečný prostor a svoboda. Jedním slovem pohoda, která je v dnešní době ve velkých aglomeracích již skoro minulostí, láká do zajímavých i odlehlých míst, kde si člověk snadno splní svá přání a touhy. K těmto cílům zajisté patří i národní park Bavorský les – německá strana naší Šumavy.

Celý článek...

Portug-Troia-6-750Už více než čtyři dekády golfisté usilují o zteč obtížné osmnáctky nedaleko Lisabonu zvané Troia Golf. Svému jménu dělá čest. Třebaže se rozkládá v rovinatém terénu, záplava dun či úzké ferveje představují zásadní úskalí hřiště, jež v sobě snoubí prvky parkového i linksového golfu.

Celý článek...

Rak-Murhof-750Jsou hřiště a hřiště. Průměrných je nejvíc, nadprůměrných méně a pak je pár takových, která jste ještě nehráli, a přesto si na ně myslíte, protože jste o nich slyšeli nebo četli spoustu krásných věcí. Těšíte se na ně – a jednou, konečně, se na ně vypravíte. Tohle pro mě byl léta štýrský Murhof. Tradiční hřiště, jehož osmnáct fervejí poskládal v roce 1963 architekt Bernhard von Limburger na malý ostrov na řece Mur: vešly se tak tak. Šest desítek let jeviště těch největších turnajů, jaké se v zemi odehrávají, přesto hodně na vlastní členy zaměřený, trochu tajemný, s puncem šlechtické vznešenosti a exkluzivnosti.

Celý článek...

hotel-750Překrásné hřiště s unikátní lanovkou, rozmanité, s jezírky, převýšeními, odpalem z veliké výšky a plné jarního kvítí, to je hřiště v rakouském městečku Radstadt. A přímo u první jamky stojí hotel Zum jungen Römer. Skvělá kuchyně, rodina majitele golfisté, prostředí, jaké má na golfu být. Taky před hotelem často najdete auta s českou registřeční značkou.

Celý článek...

Poysdorf-Frank-750Poysdorf leží nějakých 15 kilometrů od našich hranic, na spojnici Brna a Vídně. Z Brna necelá hodinka. Je proto přirozené, že místní hřiště je už od jeho otevření cílem našich hráčů. A už déle než deset let tu můžete uplatnit vouchery našeho časopisu 1=2, a to dokonce po všechny dny týdne. Dost důvodů popovídat si s manažerem klubu Michaelem Frankem o tom, jak on a klub vnímají české návštěvníky.

Celý článek...

Adamstal-ilu-750I když patří rakouský Adamstal mezi kultovní hřiště, které se cenou podbízet nemusí, i zde, pokud máte ty správné informace, se dá za hru výrazně ušetřit. Hned jako první se nabízí odpolední zvýhodněné green fee. Nejlépe to vyjde pro plný flight (čtyři hráče), kteří při startu po 13. hodině zaplatí za hru i se dvěma buginami 299 euro (!), přitom jen samotné green fee stojí ve všední den 90 euro, jedna bugina 35 euro, takže při startu o jen o 10 minut dříve, zapltíte za to stené 430 euro.

Celý článek...

BSR ilustrace 750Nekonečné výhledy na Černé moře z dvousetmetrové výšky, jedinečná panoramata zachycující oblast od mysu Kaliakra až po mys Galata. A do téhle rozeklané krajiny bičované tu a tam pěknými poryvy větrů zasadil Gary Player další ze svých skvostů – první mistrovské hřiště v Bulharsku – osmnáctku s názvem BlackSeaRama.

Celý článek...

Strana 1 z 53

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...