Cesty za golfem

Tichy-Vaclav-750Cestu za oceán, za golfem i studiem, už dnes volí řada českých talentovaných hráčů a hráček. Co všechno to obnáší, jak golfový život v zámoří probíhá nebo jak těžké je skloubit trénink a školu, o tom se rozpovídali v následujícím rozhovoru Václav Tichý (VT) a Jan Wdówka (JW).

Celý článek...

gru-hriste-ilu1-750Rieka Kura, po gruzínsky nazývaná Mtkvari, vyryla na hornom toku hlboké úžiny a tiesňavy. Na svahoch okolo jednej z nich sa do výšky dvíha historická časť hlavného mesta Gruzínska – Tbilisi. Ešte vyššie nad ním leží ako v obrovskom hniezde s kulisou Šavnabadského kláštora za chrbtom golfové ihrisko Tbilisi Hills.

Celý článek...

slov-lomnica-ilu1-750Slovenské Tatry mají mnoho lákadel. Lákají na malebnou přírodu, skalnaté hory i adrenalinové zážitky. A taky na golf! Na tom má zásluhu resort Black Stork ve Velké Lomnici, který nabízí prvotřídní golfovou kvalitu. V jeho čele stojí generální ředitelka Sylvia Hrušková.

Celý článek...

rak-diam-ilu-750Už déle než deset let je Diamond jediným rakouským hřištěm, které hostívá European Tour, nověji DP World Tour. A celoročně se podle toho „chová". Zdobí ho důstojnost, téměř posvátný klid a kvality velkého hřiště. A má také odpovídající členy. „Sportovní a s vášní pro hru," charakterizuje převážnou většinu členů manažer Stephan Vogl. „Ti lidé žijí golfem, bag stále v kufru auta – co kdyby se nenadále šikla nějaká rundička. Jejich hendikep není důležitý, společná je silná náklonnost ke golfu." A podobná je i velká většina návštěvníků – green fee hráčů. Ani ti sem nezabloudí náhodou, vědí, do čeho jdou, čekají výzvu a také ji dostanou.

Celý článek...

rak-murstaten-750Jižnímu Štýrsku říkají štýrské Toskánsko. Příroda! Slunečnice a kvetoucí stromy! Grauer Burgunder a Sauvignon Blanc! Jedlé kaštany! A mnoho dalšího, v každém ročním období něco. Na webu odkazy na 140 vinařství a vinných sklípků, většinou malých, jejichž víno ještě není proslulé, kde je obsluha pozorná a ceny mírné. Kraj, kde ti nevytáhnou poslední euro z kapsy, jen co tě identifikují jako turistu.

Celý článek...

rak-adamstal1-750Je nejkrásnější. Tak jako všechny další roční období. Určitě i v zimě, ale to se tam golfisté nevyskytují. Tento víkend se oteplilo a Adamstal se rozzářil v trošku zubatém sluníčku. Listí ještě nemá ty správné barvy – v létě bylo dost vláhy, tak zeleň drží.
Velmi rychlé greeny, ferveje bez chyby, dvacet stupňů – hřiště bylo plné. Milá paní v domečku u desáté jamky nestačila doplňovat tácky s obloženými chleby a otvírat piva. Káva byla samoobslužná...

Celý článek...

baku-hriste1-750Golfový rezort ako krajina. Azerbajdžan patrí vďaka zdrojom ropy, plynu a iných surovín k bohatým krajinách. Zodpovedá tomu aj výstavba a obnova hlavného mesta – Baku. Golfový rezort Dreamland neďaleko supermoderného letiska do toho zapadá, hoci golf je v tejto krajine záležitosťou iba hŕstky bohatých ľudí.

Celý článek...

Rak-Lungau-750Čtyři hřiště v jednom údolí, přesto nemohou být odlišnější jedno od druhého než právě tyhle čtyři murtalské krásky, o kterých se v Golfu dozvídáte opakovaně. Dosud to byly reklamy dodané jejich marketinkem, tentokrát jsme se do Murtalu vydali osobně, přinést svědectví, jak to tam opravdu chodí. Jeli jsme sbírat víc dojmy než údaje. Klasický tým, dva hráči, tři dny, čtyři hřiště.

Celý článek...

salzEnergii vyzařující příroda v Solné komoře s nádhernými devatenácti jezery a alpskými vrcholy uchvátí srdce každého: turistů, gurmánů i golfistů. Jejímu nejznámějšímu lázeňskému městu, bývalé císařské letní rezidenci Bad Ischl, bude příští rok propůjčen titul Evropské hlavní město kultury.
V oblasti Salzkammergut, tedy v Solné komoře, najdete devět golfových hřišť. My se tentokrát rozhodli pro hřiště s nejdelší historií: GC Salzkammergut. Najdete ho nedaleko Bad Ischlu. Bylo založeno v roce 1933 a díky nadmořské výšce pěti set metrů nabízí nejen technicky náročnou a rozmanitou hru, ale i úchvatné výhledy, které si získají i negolfisty. Není módní ani snobský, ale neuvěřitelně okouzlující. I méně povedené rány jsou většinou odpuštěny a ztráty míčků jsou vzácné.

Celý článek...

Weitra-club-750Víte, kde leží golfklub Weitra? Samozřejmě ano, nedaleko našich hranic, u městečka Weitra, kousek od Českých Velenic, nějakých 40 kilometrů jižně od Haugschlagu, s nímž tvoří oblíbený kombinovaný cíl návštěv. Klub míří mezi rakouské Leading Golf Courses, elitní sestavu šestnácti předních klubů země. Tomu je podřízena veškerá činnost kolem hřiště – je trvale ve vynikajícím stavu.

Celý článek...

Strana 1 z 58

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...