Rak Dellach 750Víte to? V Evropě je 6 500 hřišť. Nejvíc v Anglii – 1 870. V tomto srovnání je podíl 165 rakouských hřišť nevelký. Co je ale v této statistice důležité: 12 zvlášť atraktivních hřišť najdete v Korutanech, na slunném jihu Rakouska. A tam se už všichni těší na letní vyvrcholení sezony, která na některých hřištích začala už v březnu.

O korutanské golfové kartě, o místních golfech, kuchyni, možnostech dovolené a dalším mi vyprávěl šéf korutanského golfmarketinku Markus Polessnig. Bylo toho hodně, proto jsem se vyhnul obvyklému formálnímu členění rozhovoru. Tady je ve zkratce jeho vyprávění.

„Ubytovací a pohostinská zařízení dělají všechno pro to, aby i v měsících, kdy ještě jsou určitá omezení, poskytly na jižní straně Alp hostům jistotu bezpečné a příjemně strávené dovolené. Čím je golfová dovolená v Korutanech zvláštní? Nezaměnitelný charakter každého hřiště a na hosty přesně nastavení hostitelé – partnerské hotely. A přirozeně také všechny krásy, které nabízí malebná krajina, kde se střídají vysoké hory a velká teplá jezera," vypočítává přednosti Polessnig.

Rak Klagenfurt-250Alpe-Adria-Golf Card
S kartou Alpe-Adria-Golf Card se dá za jednotnou cenu hrát cca 20 krásných hřišť v Korutanech, Slovinsku a Itálii. K tomu nabízí své na golfisty zaměřené služby 40 partnerských hotelů. Karta má tři varianty: na 3, 4 nebo 5 green fee (za 195, 260 a 300 euro), můžete si s ní během jedné dovolené zahrát ve třech zemích. V Korutanech se na Alpe-Adria-Golf Card dá hrát na 10 hřištích. Na snímku GC Klagenfirt, na horním úvodním snímku GC Dellach.

Psi vítáni!
„Pes může s vámi! Během dovolených řeší mnoho golfistů, hlavně párů a golfujících rodin, co se psem, když ho mají s sebou a chtějí si zahrát. Na řadě hřišť není problém vzít si psa s sebou," ujišťuje šéf korutanského golfmarketinku. Na Klopeiner See-Südkärnten vás to bude stát 12 euro, na hřištích Moosburg-Pörtschach u Wörthersee a Velden-Köstenberg vždy po 10 eurech, v Golfareně Bad Kleinkirchheim a v Nassfeldu to nestojí nic. I na devítijamkovém Romantikkurs klubu GC Klagenfurt-Seltenheim jsou psi na šňůře vítáni.

Žádné buď – anebo
Dovolená s koupáním, nebo s golfem? S turistikou, nebo s golfem? S kolem, nebo s golfem? V Korutanech to není žádné buď – anebo. Než si stoupnete na první týčko, můžete si dát porci plavání v jezeře nebo ujet pořádný kus na kole. A někdy se dá kombinovat i lyžování a golf: v letech, kdy „dole" není moc sněhu, mívá golfpark Klopeiner See-Südkärnten otevřeno po celou zimu.

Dvakrát ročně 2 za 1
Na jaře a na podzim je o důvod víc vzít si do Korutan hole. S akcí 2 za 1 hraje od začátku sezony do 30. dubna a od 4. října do konce sezony druhá osoba zdarma.

Korutanská Alpen Adria kuchyně
V Korutanech hraje kulinářství zcela zásadní roli. V každém koutku najdete kulinářské pozoruhodnosti a důraz na regionální produkty. „Dnešní jedinečná Alpen Adria kuchyně Korutan se kdysi vyvinula z vlivů jižních sousedů Slovinska a Itálie. Určitě je potřeba vyzkoušet místní ryby, korutanské nudle, nedělní polévku nebo svačinku na prkýnku, plnou místních uzenin a dalších specialit," doporučuje Polessnig.
Cenné tipy pro objevitelskou kulinářskou cestu napříč Korutany – od jednoduchých venkovských hospod po výrobky oceněných kuchařů někde na terase u jezera – se dají najít třeba v průvodci Slow Food Guide 2021. Nabízí ho organizace Kärtner Werbung na https://www.kaernten.at/slowfoodguide/. Restaurace, horské boudy, selské dvory a další místa, která sami těžko objevíte.

Rak ilu leto 250On/ona hraje golf, ona/on odpočívá
Díky své rozmanitosti jsou Korutany ideálním cílem golfové dovolené, kdy jeden z partnerů golf nehraje. Nabídka aktivních zážitků na kole (MTB, túry na e-bike,...), turistika, vodní sporty (pádlování, kajak, plavání v teplých jezerech, ...) je nepřeberná.
Nebo co takhle navštívit proslulou obří vyhlídkovou věž Pyramidenkogel u jezera Wörthersee, toulat se po centrech korutanských měst nebo se zúčastnit zážitkového Slow-Food programu, při němž nahlédnete domácím producentům regionálních pochoutek až do kuchyně, a dokonce můžete sami přiložit ruku k dílu? Spektrum sahá od kurzů pečení chleba přes kosení luk až k vaření piva nebo poznávání bylinek. A kdo kromě golfu holduje i tenisu, může se těšit na spoustu hřišť, většina otevírá už na konci března.

Převzato z časopisu GOLF 6-7/2021
Text: Ivo Doušek, foto: archiv prezentovaných hřišť

KDE LZE UPLATNIT ALPE-ADRIA-GOLF CARD
Korutany: Golfanlage Velden Köstenberg, Golfanlage Moosburg/Pörtschach, GC Klagenfurt-Seltenheim (na snímku výše), Kärntner GC Dellach (na úvodním snímku nahoře), GC Schloss Finkenstein, Gary Foster Golfacademy, Golfanlage Millstätter See, Championplatz Kaiserburg, Golfpark Klopeinersee-Südkärnten, APOS Golfacademy Velden, Jaques Lemans GC St. Veit-Längsee, Golfanlage Nassfeld Golf
Osttirol: Golfclub Dolomitengolf
Lungau: Golfclub Katschberg-Lungau
Itálie: Golf Senza Confini Tarvisio, GCGrado, GC Venezia
Slovinsko: Royal Bled, Golf Arboretum Ljubljana, Golf Livada, Golf Bovec


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...