Krakov Valley1O polském golfu nebo o tamních hřištích se u nás moc nemluví. A je to škoda. Přitom z takové Ostravy do Krakova, kde najdeme jeden z nejlepších resortů v zemi, je to mnohem blíž než do Prahy. V golfovém ráji zvaném Krakow Valley Golf & Country Club jste za půldruhé hodiny.

Jeden z největších středoevropských resortů objevíte na jihu Polska, přibližně 30 kilometrů od Krakova. Poloha je to nanejvýš strategická, neboť areál máte na dosah hned ze dvou mezinárodních letišť (z toho krakovského je to 25 km, z katovického pak nějakých 60 km).
Zavítáte-li sem, nemusíte se oddávat výhradně golfu. Pro rodinnou dovolenou s dětmi je zdejší resort jako dělaný – výlety, vyjížďky na koních a pro odrostlejší třeba sportovní střelnice – to jsou namátkou jen některé z lákadel. Jako na dlani tu máte i turistické atrakce – o historickém centru Krakova jste nejspíš slyšeli, ještě známější jsou solné doly Wieliczka, figurující na Seznamu světového dědictví UNESCO, podobně jako bývalý nacistický koncentrační a vyhlazovací tábor Osvětim-Březinka. Na místě prvních dvou z původních tří táborů dnes najdeme muzeum k uctění památky obětí.

Pojďme ale k současnosti, jež je o poznání veselejší a nezanedbatelnou roli v ní hraje sport. Tvůrci golfového resortu Krakow Valley Golf & Country Club měli o svých představách zcela jasno, proto od počátku detailně kontrolovali každičký dílek mozaiky, zkrátka chopili se díla jako praví profesionálové a stejný přístup vyžadovali od všech, kdo se na zrodu i chodu resortu podíleli a dodnes podílejí.
Dennodenně dohlíželi na dodržování standardů, jež jsou pro nejlepší mistrovská díla kdekoliv na světě nepsaným pravidlem. Zároveň na hřiště pohlíželi i očima hráčů, aby vznikla zajímavá, špičkově připravená osmnáctka, která bude náročným testem pro nejlepší, ale touhu vracet se bude probouzet i v ostatních hráčích.
Však se zde v rámci European Senior Tour představili golfisté zvučných jmen. Jen namátkou uveďme Iana Woosnama nebo Carla Masona. Management resortu si jejich přítomnosti velmi váží a zároveň věří, že návštěva golfových legend by mohla probudit větší zájem o hru v Polsku a přivést na hřiště jak domácí, tak zahraniční příznivce „zeleného sportu".

Krakov Valley planMistrovské hřiště
Golfový komplex, otevřený roku 2002 a zabírající plochu 160 hektarů, je dílem Ronalda Freama, amerického designéra pocházejícího z Kalifornie, jenž ostruhy získával u legendárního Roberta Trenta Jonese. Kariéru u něho zahájil v roce 1966.
Krakovskou mistrovskou osmnáctku (par 72) umně zasadil mezi vzrostlé stromy s cílem oslovit hráče všech úrovní. Tomu odpovídá i sada odpališť, kdy začínající hráči obejdou 4 981 metrů, profesionály čeká porce 6 518 metrů.
Vždy perfektně udržované hřiště charakterizují široké, vlnící se ferveje a obří bankry v okolí greenů. Písečné překážky mají mnohdy vysoké stěny, a tak jsou skutečným postrachem. Přičteme-li k tomu typický ráz polské krajiny, máme tu hřiště, jež se může směle poměřovat s nejkrásnějšími evropskými protějšky.

Fream pochopitelně nemohl zapřít své kořeny, a tak se americký charakter hřiště nepromítl jen do designu samotného, ale projevuje se i ve všech technických detailech. Důsledně dbal na dodržování veškerých norem, výsledkem jsou prvotřídní vzhled i kvalita. Díky tomu se mohl Krakow Valley Golf & Country Club ucházet o pořádání jednoho z dílů prestižní European Senior Tour. Právě při této příležitosti stanovil známý Velšan Ian Woosnam rekord hřiště, když z mistrovských odpališť zahrál 63 ran. Troufnete si na podobný výsledek i vy?
Chcete-li do Krakova vyrazit za golfem o víkendu nebo o svátcích, určitě si startovní čas rezervujte předem. A nezapomeňte na doklad o hendikepu, pro muže je minimální hranicí 36, u žen stačí HCP 40.

 

 

Krakov Valley2Hotel Villa Pacoldi
Ubytování v rámci resortu jen umocňuje celkově pozitivní dojem. Hotel nabízí šestnáct klimatizovaných dvoulůžkových pokojů, vybavených televizorem, minibarem, sejfem. Kromě toho nabízejí ubytování v jedné ze dvou suit. Za připomenutí stojí fakt, že zde zbudovali bezbariérový pokoj pro hendikepované.
Ve stylové restauraci mohou hosté ochutnat speciality polské i mezinárodní kuchyně, pro večerní klábosení o golfu je jako dělaný bar, za příjemného počasí mnozí nepohrdnou barbecue na letní zahradě.

Doplňující informace
Krakow Valley Golf & Country Club
Adresa: Krakow Valley Golf & Country Club, Paczółtowice 328, 32-063 Krzeszowice, Poland
Počet jamek: 18 | Par: 72
Délka (m): 6 518 (černá) | 6 244 (bílá) | 5 768 (žlutá) | 5 390 (modrá) | 4 981 (červená)

Zázemí resortu
- klubovna
- hotel
- šestijamková akademie (par 18, 810 m)
- oboustranný driving range s kapacitou 80 hráčů
- 10 krytých, osvětlených stání
- 2 putting greeny
- chipping green s tréninkovými bankry
- golfové vozíky
- výbava k zapůjčení
- golfový trenér
- moderní šatny se sociálním zařízením
- parkoviště
- outodoorové aktivity

Krakov Valley3Kontakty:
Tel.: +48 122 588 500
Email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.krakow-valley.com


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...