Golf v ČR

ilu-spoluhraci1-750Golf je úžasný sport i skvělá hra, ale samozřejmě není dokonalý. Hru může otrávit počasí, nekvalitní hřiště, nepříjemný spoluhráč, zkrátka leccos. Webový portál GolfMagic přišel se zajímavou anketou, v níž se dotázal pěti stovek amatérských golfistů, co jim na golfovém hřišti nejvíc vadí a co jim hru otráví. Nejspíš jste se s některými „vadami na kráse" golfu setkali také...

Celý článek...

pgac-vybor-750Volební valná hromada Profesionální golfové asociace hráčů a učitelů golfu v ČR se uskutečnila v sobotu 21. ledna v komunitním centru v kostele Krista Spasitele na Barrandově. Jednání zahájil a řídil prezident PGAC Roman Svoboda a přivítal i prezidenta ČGF Vratislava Jandu a čestného člena Ivana Paggia.

Celý článek...

Kouskova-letass-750Na profesionální golfovou scénu vstoupila až v polovině sezony. Tedy přesněji řečeno, slovo vstoupila tak docela nevystihuje způsob, jakým přestup od amatérek mezi profesionálky Sára Kousková zvládla. Mnohem víc tomu odpovídají slova vlétla a opanovala. Třiadvacetiletá Češka odehrála jen polovinu z dvacítky turnajů LET Access Series, ale i to jí stačilo na to, aby žebříček druhé evropské ligy zcela ovládla. I díky třem turnajovým vítězstvím. A k tomu vyhrála i finanční žebříček a stala se nováčkem roku na LETAS.

Celý článek...

ilu-golf-duo-750Golf už dávno není jen výlučnou záležitostí mužů, nicméně měřeno v absolutních mají pánové stále početnější zastoupení než ženy. Co s tím, aby golfistek bylo ještě více? Dámy, které už golf poznaly a hrají ho, už dobře znají benefity, která tato hra přináší. Pro ženy, které ještě váhají, nabízíme několik důvodů, proč s golfem začít...

Celý článek...

logo-marsalu-750Vysoce ceněný kurz dovedností a znalostí golfového maršála pořádá Česká asociace golfových maršálů z.s. V pořadí čtrnáctý kurz proběhne v zázemí Panorama Golf Resortu v Kácově a jako je již tradicí, bude pod vedením velezkušených lektorů Ivana Mareše a Honzy Šonky, kterým bude v oblasti praktických zkušeností a provázanosti práce maršála na soukolí celého resortu sekundovat Martin Kopčák.

Celý článek...

oplatkova-julie-750Setkal jsem se s ní na turnaji greenkeeperů na Kaskádě. Pršelo, fotil jsem, na jedničce Železné předvedla nějaká mladá dívka pekelný švih. Po hře jsme se náhodně potkali, zeptal jsem se, kam to doletělo. Kus za bankry... Prozradila mi, že má hendikep plus 2,1 a že je letošní mistryní republiky v žákyních. V žákyních? Představoval jsem si na první pohled (a na tu ránu), že asi tak končí gympl. Pro mě byla Julie Oplatková, ve 14 letech dvojnásobná mistryně republiky, trochu zjevení, v tom nejlepším smyslu.
Napadlo mě, že bych rád viděl a okomentoval, jak hraje čtrnáctiletá holka s plusovým hendikepem jamky, které důvěrně znám. Za týden jsme seděli na bugině a jeli k prvnímu modrému odpališti Kamenné.

Celý článek...

Kouskova-ilu-750Sára Kousková oznámila před nadcházející sezónou partnerství s nadnárodní investiční skupinou Amundi Asset Management. Česká golfistka se stala jednou z pěti tváří, které budou reprezentovat evropský tým Amundi Golf.

Celý článek...

ilu-advice-750Ubrat nějakou tu ránu a vylepšit své skóre na hřišti, kdo z golfistů by to nechtěl. Způsobů, jak na to, je víc. Pravidelný trénink pod dohledem odborníka, investice do nového golfového vybavení, ale nejen to. Pomoci mohou i na první pohled zdánlivé maličkosti. Máme pro vás několik tipů, které pomohou k lepší hře i nižšímu skóre.

Celý článek...

Gryc Tomas 750Jak se žije golfovým profesionálům v Česku? Jaká je kvalita českých golfových trenérů? I to byly otázky pro Tomáše Gryce, golfového profesionála, člena představenstva české PGA a pedagoga na pražské Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy. Jako člen vedení české PGA má právě on takříkajíc „na triku" vzdělávání trenérů golfu v rámci Vzdělávacího systému PGAC.

Celý článek...

ilu-advice-750Kdo z golfistů by nechtěl ubrat nějakou tu ránu a vylepšit své skóre na hřišti. Pomůže samozřejmě usilovný trénink pod dohledem odborníka, roli může sehrát i kvalitní a na míru sedící golfové nádobíčko, ale pomůžou i zdánlivé maličkosti. Jaké? Třeba lepší poznání vlastních schopností a hry, lepší strategie a pozitivní přístup ke hře. To vše může pomoci k lepší hře i skóre.

Celý článek...

Strana 1 z 163

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...