Golf v ČR

il-frustrace-pixabay-750Zažil to nejspíš každý golfista. Hrajete slušné kolo a pak přijde jedna jediná jamka a všechna je takříkajíc v háji. Pravda, rekreační hráče může zachránit okamžik, když se hraje na stabblefordové body, pak se dá jamka prostě škrtnout. Ale pokud se hraje klasicky na rány, musí se jamka dohrát a tím protrpět až do konce. Dobrou zprávou, nebo spíš útěchou pro golfové nadšence je to, že i ti nejlepší hráči tu a tam nasbírají na jediné jamce víc ran, než na zbývajících sedmnácti.

Celý článek...

ogs-barbora-k1-750V pořadí sedmý turnaj série pro předplatitele, čtenáře a příznivce časopisu Golf se odehrál ve středu 7. června v Teplicích. Otevřenou Barbořinu náruč využila třiapadesátka hráčů, která poměřila síly s hřištěm i mezi sebou ve třech vypsaných kategoriích, ve kterých se na první místo protlačili Jiří Polák, Pavel Kučera (na snímku) a Milan Ságner

Celý článek...

spilkova-finsko-750Český golf na Ladies European Tour letos vrší hlavně zásluhou Kláry Davidson Spilkové jeden úspěšný výsledek za druhým. Její sedmý start sezony na Helsingborg Open přinesl už potřetí čtvrté místo, kterým si hráčka zároveň upevnila stejnou pozici v celoročním žebříčku Race to Costa del Sol.

Celý článek...

ilu-advice-750Golf je fyzicky náročný sport. Samozřejmě, není to žádný extrémní maraton, nebo triatlonový Iron Man, ale zkroutit své tělo do skoro nepřirozených pozic, dostat malý projektil do 400 metrů vzdálené jamky pár centimetrů široké za pomoci podivně nešikovných nástrojů, to je docela fyzická zkouška. Ale pořád nic ve srovnání s mentální bitvou, kterou golfisté zažívají od okamžiku, kdy vstoupí na hřiště. Přibližně čtyři hodiny musí golfisté bojovat s tvrdohlavým protivníkem, který žije mezi jejich ušima. Jak na něj?

Celý článek...

Zapletal Maty 750O loňském roce mluví Matyáš Zapletal jako o sezoně, která byla taková nahoru a dolů. Docela přesně to vystihuje způsob, jakým 23letý profesionál procházel golfovými podniky v Česku i v zahraničí. Sám také přiznal, že ty největší vrcholy roku se mu loni tak docela nepovedly, a i to je důvod, proč před startem sezony s číslicí 2023 pár věcí změnil. Víra a motivace v lepší zítřky mu rozhodně nechybí. A to nebylo jediné, co v rozhovoru prozradil.

Celý článek...

ogs-malacky-k1-750V pořadí šestý turnaj série pro předplatitele, čtenáře a příznivce časopisu Golf se odehrál ve středu 31. května na Slovensku v Malackách, které na své greeny přilákaly necelou padesátku hráč. Soutěžilo se ve dvou kategoriích v nichž nástrahy hřiště zvládli nejlépe Vladimír Veleba (na snímku uprostřed) a Martin Klail.

Celý článek...

skČeská golfistka Sára Kousková si na turnaji Belgian Ladies Open v Naxhelet Golf Clubu ve Wanze připsala další solidní umístění na Ladies European Tour. Po desátém místě na Floridě v minulém týdnu obsadila dnes v Belgii šestnácté místo s výsledkem -3. Turnaj ovládla s výsledkem -11 německá golfistka Patricia Schmidt, druhá skončila její krajanka Chiara Noja a Španělka Hernandez.

Celý článek...

austerlitz-2023-winners-750Šampionát Czech PGA Tour pro rok 2023 se odehrál 26. - 27. května v tradičních kulisách slavkovského resortu. V ženské kategorii zvládla předepsaná kola nejlépe Anika Bolčíková (73, 73, celkem 146/+2). Vítězný šek na 50 000 Kč vybojoval Filip Mrůzek (68, 66, celkem 134/-10) s náskokem šesti úderů před Šimonem Zachem a dalším úderem před Michalem Pospíšilem na třetím místě.

Celý článek...

fir-pohar-2023-750Generalist Capital Trophy, zahajovací turnaj Czech PGA Tour 2023, kterému patřil Golf Resort Austerlitz ve dnech 25.–28. května, otevřel tradiční Firemní pohár. Soutěž 2členných firemních týmů letos s pohodlným náskokem devíti úderů ovládli Dušan Hozák (na snímku vpravo) a Jan Hovězák (na snímku vlevo) hrající v barvách společnosti Etron Czech (75, 70, celkem145). Stříbrnou příčku si za výkon 79, 75, celkem 154 zasloužili Miroslav Borák a Petr Vacula z týmu Borák development. Bronz si za výsledek 74, 87, celkem 161 odvezli hráči Kreativního světa Miroslav Kment a Ondřej Bodlák.

Celý článek...

ilu-advice-750Golf je sport, který vyžaduje vytrvalost a spoustu tréninku a cvičení. Na druhou stranu je to hra, kterou si může vychutnat a užít každý. Žena, muž i dítko. Nezávisle na věku a vlastně i kondici, i když některá hřiště vaší fyzičku pořádně prověří. Pokud s golfem začínáte, nebo chcete začít, máme pro vás ve druhém díle několik tipů, které vaše první kroky golfové zjednoduší i zpříjemní.

Celý článek...

Strana 1 z 169

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...