Golf v ČR

ogs-dobrouc-k2-750V pořadí čtrnáctý turnaj Open Golf Series 2024, turnajové série pro předplatitele, čtenáře a příznivce časopisu Golf, se odehrál ve středu 10. července v Dolní Dobrouči, která ač ležící v překrásné horské krajině, potrápila hráče především nezvykle vysokými teplotami. A protože náročné podmínky zvládli ve zdraví úplně všichni, mohlo se s klidným svědomím přistoupit k ocenění těch, co v této výhni dokázali donést do klubovny navíc i dobrý výsledek, tak jako vítězové vypsaných kategorií Jaroslav Legner a Pavel Karásek (na snímku).

Celý článek...

ilu mic-na-tycku 750Léto je období golfu zaslíbené. Dlouhé dny, většina hřišť v té nejlepší kondici, příjemné teploty... Pravda, právě poslední položka se může během letních měsíců změnit v méně příjemné a vystoupat i do extrémnějších hodnot. Co dělá horké počasí s lidským tělem, to každý dobře ví, ale co dělá třeba s golfovými míčky?

Celý článek...

ogs-cebr-k3-750Pro podporu těla, potěchu oka, rovnováhu duše a krásu krajiny... Kdo tam kdy byl, může jen potvrdit každé jedno slovo uvedené na vstupní desce Čertova břemene, ve kterém se odehrálo v úterý 2. července již čtrnácté zastavení Open Golf Series, turnajové série pro předplatitele, čtenáře a příznivce časopisu Golf. Za téměř ideálních podmínek zde vybojovali prvernství ve svých kategoriích František Ureš, Ivo Cesar (na snímku) a Kateřina Kuboňová.

Celý článek...

Melecka-750Na Swiss Ladies Open, které se hrálo 28. – 30. června v Golfparku Holzhausern, se přijelo ucházet o podíl na dotaci 300 000 euro i pět českých hráček a hned čtyři z nich prošly cutem. Nejlépe našlápnuto měla Kristýna Napoleaová, kterou srazila nevyvedená druhá devítka zpět na 34. místo (210/-3), které dělila s Terezou Meleckou (na snímku), a které bylo oceněno částkou 2 385 euro. S výkonem 212/-1 dělila 43. místo Jana Melichová, jednapadesátá skončila Tereza Koželuhová (215/+2).

Celý článek...

wcgc-team-1-750V pátek 16. srpna 2024 se na Kaskádě odehraje nominační národní finále o přímý postup na světové mistrovství 2členných firemních týmů, World Corporate Golf Challenge, které se bude hrát 28. 10. – 1. 11. 2024 v čínském Mission Hills GC. Postupující tým bude mít bez dalších poplatků zajištěnu hru, ubytování a stravování v rámci oficiálního programu. Dopravu si hradí každý sám. Systém hry: Na rány (maximálně 10) s polovičním vyrovnáním (maximálně 18), a tak pokud máte parťáka, a pokud oba hrajete na svůj hendikep, nastal čas vaši formu na Kaskádě zúročit.

Celý článek...

spilkova-beroun-750Největší domácí dámský turnaj Tipsport Czech Ladies Open v Berouně pod hlavičkou Ladies European Tour nebyl jen velkou golfovou podívanou. Pro české hráčky byl i posledním, ze kterého bylo možné získat body do redukovaného olympijského žebříčku, dostat se mezi šedesátku nejlepších a zajistit si místo ve startovním poli turnaje pod pěti kruhy. Tajenka se šťastným koncem odhalila dvě česká jména. V Paříži si pod českou vlaječkou zahrají Klára Davidson Spilková a Sára Kousková. Davidson Spilková také turnajem v Berouně zakončila první polovinu letošní sezony, která nebyla, alespoň podle jejích vlastních slov, zcela podle představ.

Celý článek...

cah-ypsilon-winners-750Dvaadvacátý ročník Českých akademických her hostila Technická universita v Liberci, a protože mezi 21 sporty, ve kterých se rozdávaly mistrovské tituly, nechyběl golf, zaplnili ve dnech 23. – 25. června Golf Resort Ypsilon vysokoškoláci z osmi přihlášených univerzit. Svou školu reprezentovala 4členná smíšená družstva (počítaly se tři výsledky), a přestože rozdíly mezi prvními nebyly obrovské, od startu si pro titul kráčeli hráči Lukáš Janda, Jan Kuneš, David Soukup a Kamila Handrychová hrající v barvách Západočeské Univerzity v Plzni. Posledně jmenovaná hráčka navíc ozdobila šampionát v posledním kole nejlepším individuálním výsledkem 69/-3.

Celý článek...

kouskova-2024-750Sára Kousková se probojovala na olympijský golfový turnaj v Paříži. V redukovaném olympijském žebříčku jí patří 53.místo, což nakonec s přehledem stačilo na premiérovou účast pod pěti kruhy, kam se podívá nejlepší šedesátka golfistek z celého světa. Ženský olympijský turnaj se uskuteční od 7. do 10.srpna na hřišti Le Golf National v Paříži.

Celý článek...

ogs-ostravice-k3-750V pořadí jedenáctý turnaj Open Golf Series 2024, turnajové série pro předplatitele, čtenáře a příznivce časopisu Golf, se odehrál v úterý 25. června v Ostravici. A i zde uprostřed úžasné beskydské scenérie, přímo ve stínu Lysé hory, se bojovalo jak o turnajové prvenství, tak body do celkového žebříčku. Hrálo se ve třech kategoriích, které ovládli Aleš Friedrich, Jaroslav Janíček a Hana Kmentová (na snímku).

Celý článek...

let-beroun1-750Šestý ročník Tipsport Czech Ladies Open přidal do historie další nové jméno vítězky. Stala se jí Španělka Marta Martín, která ve finále turnaje Ladies European Tour vyrovnala počtem 63 ran (-9) rekord hřiště Beroun Golf Clubu, stejně jako druhá v pořadí, Angličanka Rosie Davies.

Celý článek...

Strana 1 z 187

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...