LinardNejhezčí vzpomínky na turnaj druholigové Challenge Tour hraný na Kunětické Hoře bude mít Francouz Thomas Linard, který si 64 ranami z finálové rundy došel pro svůj první titul na této sérii. Začínal dvě rány za po tři kola vedoucím Angličanem Danielem Gauntem, ovšem sedmi berdíky na úvodních deseti jamkách Francouz otočil dosavadní vývoj. Gaunt nakonec skončil o dvě rány za ním (-17), třetí s odstupem dalších dvou ran skončil Gauntův krajan Ross McGowan.

„Jsem moc rád, protože jsem po celý turnaj hrál dobře," konstatoval rodák z Bourges a pokračoval, „je to fantastické, protože jsem vybojoval první titul v profesionální kariéře. Dnes jsem se soustředil pouze na svou hru a vyšlo to. Sice už večer letím domů, ale určitě budu slavit ještě v Paříži."

Z šestnácti českých golfistů ve startovní listině prošel cutem nakonec jediný – Lukáš Tintěra, který svůj postup pečetil hole-in-one na osmičce ve druhém kole. I ve třetím dokázal jít pod par hřiště, a to o dva údery, finále odehrál v paru. V součtu čtyř kol tak zapsal 285/-3, což stačilo na dělené 46. místo.

Kompletní výsledky turnaje zde

Vítězný Thomas Linard vybojoval první profesionální vítězství. Foto: Zdeněk Sluka


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...