PGAC_mruzekPilsner Urquell Czech PGA Tour 2012 zažila po třech letech situaci, kdy hráč zvítězil na druhém turnaji v řadě. Na BMW Horimex – Match Play 2012 to dokázal Filip Mrůzek (na snímku), který navázal na svůj triumf z Tálí a upevnil si vedení v pořadí série. Ve finále profesionálního mistrovství ve hře na jamky v dramatickém souboji pokořil Rudolfa Nechanického juniora, který si na svůj premiérový turnajový titul musí ještě počkat.

PGAC_nechanickyFilip Mrůzek měl ve finále na 36 jamek skvělý nástup a závěrečný duel turnaje rozehrál naprosto suverénním způsobem. Po úvodních osmnácti jamkách vedl o tři a zdálo se, že Rudolf Nechanický (na snímku vlevo), jinak jeho klubový kolega z Mariánských Lázní, nebude mít šanci. I na začátku druhé poloviny utkání kraloval Filip Mrůzek, když svůj náskok navýšil až na rozdíl šesti jamek. Nechanický následně získal jamku pro sebe a po 27 jamkách to bylo o pět pro Mrůzka. Jenže v ten moment zasáhla do osudu duelu bouřka, která finále cca na hodinu přerušila. Nechanický se dal dohromady a Mrůzek se naopak nemohl dostat do tempa. Nesmírně dramatickou stíhací jízdu dotáhl Nechanický až na sedmnáctku, která byla celkově 35. jamkou v pořadí. Mrůzek po předposlední jamce vedl o dvě a definitivně zlomil Nechanického odpor.

 

 

 


PGAC_jamky_celekFinále znovu ukázalo kouzlo jamkové hry a na první dojem jednoduše se vyvíjející duel nakonec nabídl atraktivní a napínavou podívanou až do úplného závěru.

Filip Mrůzek dosáhl letošního druhého turnajového prvenství, navíc vyhrál druhý turnaj za sebou. Podobný úspěch se podařil před třemi lety Lukáši Lizánkovi, který zvítězil dokonce ve třech turnajích v řadě. Šanci navázat na Lizánkův mistrovský kousek bude mít Filip Mrůzek už příští týden v Sokolově na Czech PGA Masters. Mrůzkova letošní bilance na Pilsner Urquell Czech PGA Tour je ohromující – dvě prvenství a po jednom druhém, třetím a čtvrtém místě. Rudolf Nechanický junior má zatím ve své sbírce i s ropickou finálovou účastí celkem tři druhé příčky.

Hrálo se i utkání o 3. místo. Více motivace a energie v sobě našel Štefan Páleník, který si pro bronz dokráčel po hladkém vítězství nad Ianem Campbellem 5/4. O své výhře tak rozhodl na 14. jamce a připsal si letošní druhé umístění na třetí pozici.

PILSNER URQUELL CZECH PGA TOUR 2012
BMW HORIMEX – MATCH PLAY 2012

FINÁLE
Filip Mrůzek – Rudolf Nechanický 2/1 (na 36 jamek)

O 3. MÍSTO
Štefan Páleník – Ian Campbell 5/4

POŘADÍ
1 Filip MRŮZEK, 80 000 Kč
2 Rudolf NECHANICKÝ jun., 45 000 Kč
3 Štefan PÁLENÍK, 22 000 Kč
4 Ian CAMPBELL, 17 000 Kč
5 – 8 Jakub STANISLAV, Jan JUHANIAK, Stanislav MATUŠ, Martin PŘÍHODA , 8 500 Kč
9 – 16 Petr MRŮZEK, Petr NIČ, Barbora BARCALOVÁ, Alan BABICKÝ, Jiří ŠTRYNCL, Lukáš LIZÁNEK, Martin SVĚNTEK, Petr SKOPOVÝ, 5 000 Kč
17 – 30 Adam ŽABA, Ladislav ŤUPA, Jaroslav KREJCAR, Petr ŠTROUGAL, Robert SCHOVÁNEK, Michal ČEVELA, Roland HAHN, Daniela PROROKOVÁ, Peter ŠVAJLEN

Text: FreeDrive, foto: Josef Slezák


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...