gtdm-winnerLOWV sobotu 12. října se na Kaskádě odehrál poslední turnaj premiérového ročníku Golfové túry dospělé mládeže (GTDM), na kterém byl vyhlášen i celkový vítěz série, líšnický Tomáš Kotrč (na snímku), jenž si tak s předstihem zajistil právo startu na všech základních turnajích Czech Golf Amateur Tour 2014.

 

 

 

gtdm-ilLOWGolfová túra dospělé mládeže 2013 byla vypsána pro muže i ženy ve věku od 19 do 26 let a hendikepem do 26,4. Turnaje se hrály na rány, bez vyrovnání, ve společné kategorii, muži ze žlutých a ženy z červených odpališť. V průběhu sezony se v každém ze čtyř regionů uskutečnily 3 turnaje a pro pořadí v celkovém žebříčku bylo potřeba odehrát minimálně 5 turnajů.

 

 

gtdm-kaskada-zlevaNa Kaskádě si s hřištěm nejlépe poradil Tomáš Kotrč jr. z GK Líšnice, který přinesl rovných 80 ran, čímž zvítězil o jedinou ránu před domácím Jiřím Nakládalem z GC Brno (na snímku vpravo). S odstupem dalších 6 ran skončil na třetím místě Lukáš Kounovský (GCMAP).

 gtdm-certifikatLOWPo dohrání posledního turnaje na Kaskádě se hodnotila i samotná túra, ve které však podmínku 5 odehraných turnajů pro zařazení do žebříčku GTDM splnilo jen 7 mužů a žádná žena. Celkovým vítězem se – i díky úspěchu na posledním turnaji – stal s 234 body Tomáš Kotrč, jenž tak o 4 body přeskočil Petra Míška, který turnaj na Kaskádě vynechal.

 

 

winner-a-kordaA jakou má GTDM před sebou budoucnost? „Osobně jsem mluvil s mnoha účastníky," říká Jiří Korda, předseda Komise mládeže v regionu Východ B a ředitel túry (na snímku). A dodává: „Všichni hráči i hráčky si pochvalují formát soutěže, výběr hřišť i cenu za fee, a tak jsem přesvědčen, že malá účast byla způsobena v první řadě malou informovaností. Osobně bych doporučoval dát tomuto formátu šanci ještě jednu sezonu. To už ale nezáleží jenom na mě."

Text a foto: Josef Slezák

Výsledky turnaje na Kaskádě ZDE>>>

Žebříček GTDM 2013 ZDE>>>


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...