Lieser-Matus-250Ve vyrovnaném souboji na jamky, který se odehrál 19. května na libercké Ypsilonce, nakonec Ondřej Lieser zdolal svého vyzyvatele Stanislava Matuše a po 18 jamkách zvítězil v TIPSPORT Golf Challenge – výzva o českou golfovou jedničku 2up. Souboj dvou českých profíků byl zpestřen možností průběžných sázek.

Po desáté jamce přitom Ondřej vedl už o 4, ale na jedenáctce ztratil míček v lese, na dvanáctce drajvoval do hrany bunkeru pod jamkou a těžkou příhru nedostal moc blízko k jamce. Standa se tím pádem dostal na vlnu. Po 16 jamkách byl stav vyrovnaný (A/S), na sedmnáctce se ale Matuš dostal drivem do bunkeru a ránu do greenu nedostal tam, kam by potřeboval, a Lieser nezaváhal. Do osmnáctky šel Matuš s tím, že musí tlačit, aby si vynutil prodloužení. Druhou ranou se oba borci dostali poblíž greenu. Lieser pak z bunkeru ránu dostal jenom do roughu ale Standovi se jeho příhra nepovedla, jamku Lieserovi daroval a tím i celý zápas. Lieser si tak odnesl šek na 130 000 Kč a poražený Matuš si odnesl bolestné 20 000 Kč. Šek ve stejné výši za hole in one nevybojoval nikdo.
„Po pauze to bylo náročné fyzicky i psychicky, nejsme moc rozehraní, turnajová rutina chybí. Byl to veliký boj, naštěstí jsem z toho vyšel jako vítěz, což jsem samozřejmě rád," okomentoval hru Ondřej Lieser.

Text a foto: TZ, Radovan Vrátný, foto: Ota Mrákota


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...