Golf v ČR Marek Nový: Přes horizont na ostrovní grín. To bude vzrůšo…

novyMarek Nový patřil k elitním českým amatérům a okamžitě po svém přestupu k profesionálům v roce 2009 se zařadil mezi nejlepší. Od prvopočátku své profesionální kariéry sbírá zkušenosti nejen na Pilsner Urquell Czech PGA Tour, ale také se účastní turnajů EPD Tour. Na domácí scéně si premiérový titul připsal loni na začátku září, když po sérii druhých míst dosáhl na turnajový titul v Mladé Boleslavi. Druhé prvenství na Pilsner Urquell Czech PGA Tour zaznamenal na konci května v Berouně.

Na EPD Tour pravidelně prochází cutem a zásluhou několika umístění mezi nejlepšími je v pořadí série v první desítce. V pořadí Order of Merit české PGA patří Markovi Novému první příčka a o zisku karty na Czech Open bylo v jeho případě rozhodnuto se značným předstihem.

Směřoval jste v průběhu sezony nějak speciálně svou přípravu na Czech Open?
Nijak speciálně jsem se nepřipravoval. Pouze jsem upravil turnajový kalendář, abych nebyl na turnaj unavený.

Na Čeladné budete startovat potřetí. Jaké nejdůležitější zkušenosti jste si z předchozích dvou let odnesl?
Každý rok je to nejtěžší turnaj, jaký hraju. A to hlavně stavem hřiště. Jak je na turnaj připravené. Nejdůležitější ponaučení z minulých let je nehrát s přílišným respektem, ale na druhou stranu zvažovat hrozby při riskování. Prostě hrát přirozeně a zbytečně si hru nekomplikovat.

Letos se vám daří na EPD Tour. Můžete srovnat úroveň EPD Tour a European Tour?
Na EPD Tour každý turnaj zahraje pod par 20 lidí. Na European Tour 120. A to ještě z těch 100 je 60 víceméně těch samých borců. Pokud se týká hráčů, tak to je asi všeříkající srovnání.

Na Čeladné se bude hrát část hřiště jinak než v předchozích letech. Znáte nově vybrané jamky? Pokud ano, co jim říkáte?
Byl jsem na Čeladné trénovat minulý měsíc, abych si nové jamky vyzkoušel. Přibylo pár oříšků, které se budou těžko louskat. Jamka č. 3 z nových odpališť otestuje přesnost i délku drajvů. Nový grín tříparové jamky č. 6 zase bude zkouška krátké hry a patování. Opravdu obtížná bude jamka č. 7, obzvlášť proti větru. V tom případě se bude hrát dlouhé železo přes horizont na ostrovní grín. To bude vzrůšo...

Hřiště na Čeladné je považováno za velice náročné. Na co se musí hráči nejvíce koncentrovat a co je zde nejtěžší?
O náročných jamkách nové devítky už jsem se zmínil. Na druhé části hřiště je třeba být pozorný na 12., 17. a 18. jamce. Obecně je v Čeladné důležité trefovat gríny ve správných částech a když minout, tak znovu na správné straně.

Kdo s vámi půjde jako caddie?
Využiji služby profesionálního caddieho, který se na Tour pohybuje už několik let.

S jakým cílem na Czech Open jedete?
Úspěchem by bylo umístění v třicítce. Chci si to hlavně užít po celou dobu turnaje.

Zdroj: Freedrive


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...