slga-3vek-zahVe druhé polovině března proběhlo na Zbraslavi oficiální zahájení golfové výuky Univerzity 3. věku Slavíček Golf Academy. Úspěšný projekt pořádaný společně s Vysokou školou ekonomickou a Prague City Golf Zbraslav probíhá letos již druhým rokem. Jeho cílem je přiblížit golf seniorům, kteří se rádi vzdělávají a současně chtějí i ve zralém věku zůstat aktivní.

Ojedinělý projekt přináší seniorům možnost získat ve 13 vyučovacích týdnech teoretické poznatky o golfu, naučit se základy hry a v případě loňských absolventů dále rozvíjet své golfové schopnosti. Kvůli velkému zájmu jsou letos studenti rozděleni do tří skupin po dvaceti dle úrovně znalostí na začátečníky, mírně pokročilé a pokročilé „Výuka v jarním semestru probíhá každý týden v pondělí a čtvrtek, vždy ve 4 vyučovacích hodinách na Zbraslavi," uvádí garant za oblast vzdělávání seniorů v SLGA, docent Zdeněk Vojtíšek.

slga-studentiO golfové kurzy je, i díky velmi přijatelné ceně, mezi seniory velký zájem. „Letos se jich přihlásilo 60 a více než dvě třetiny z nich tvoří dámy," říká doc. Vojtíšek a dodává: „Věkový průměr je 69 let a nejstarší účastník letos v červenci oslaví 79. narozeniny."
S myšlenkou Univerzity 3. věku přišel už na podzim roku 2013 ředitel Slavíček Golf Academy Tomáš Slavíček, který usiluje o popularizaci golfu mezi širokou veřejností. „Právě Univerzita 3. věku je jednou z příležitostí změnit vnímání golfu a představit jej jako prostředek zdravého využití volného času."
První kurzy se rozběhly loni v srpnu a jednalo se o vůbec první podobný projekt, zaměřený na výuku golfu seniorů v České republice. Minulý ročník úspěšně absolvovalo 38 studentů, z nichž většina pokračuje i nadále v kurzech pro pokročilé v letošní sezóně.

Slavíček Golf Academy je největší golfová akademie v České republice, která dnes působí ve čtyřech tréninkových golfových areálech a v jejich příjemném prostředí nabízí programy specializované na výuku dětí. Pod profesionálním vedením trénuje nyní ve Slavíček Golf Academy na 150 dětí. Akademie nabízí golfové programy v celé šíři – od přípravy k vrcholové hře až po výuku dětí, které se chtějí věnovat golfu jen rekreačně. Aktivně spolupracuje s mateřskými školami a dalšími vzdělávacími zařízeními. Zaměřuje se na golfové aktivity pro seniory a hendikepované hráče. V roce 2014 získala SLGA titul Mistra ČR družstev do 14 let.

Více o Slavíček Golf Academy ZDE>>>

Text a foto: Kateřina Martykánová, slga.cz


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...