Spilkova micekTeprve druhý americký major v kariéře a na něm první cut, to byl KPMG Women´s PGA Championship pro Kláru Spilkovou. „Byla to skvělá zkušenost, za kterou chci KPMG poděkovat. Snažila jsem se a bojovala, ale nebylo to snadné," řekla Klára Spilková, která nastoupila do velkého turnaje po více než dvouměsíční přestávce v kalendáři Ladies European Tour, kde v dubnu vyhrála v Maroku.

Současná jednička žebříčku Order of Merit v okruhu Ladies European Tour odehrála na hřišti Olympia Fields u Chicaga čtyři kola celkem za +10 (71-68-82-73), když se po dvou kolech dělila o 15. místo, než skončila na 70. příčce.

„Nehrála jsem špatně, ale na takovém turnaji jako je major není prostor na chyby. Pořád se zachraňujete a hřiště vás zkouší všemi způsoby. Poznala jsem, že rozdíl mezi mnou a soupeřkami není v technice, ale v hlavě. Vím, že budu muset ještě víc zapracovat na psychice," uvedla Klára Spilková, pro kterou bylo novum hrát ve dvou.

„Na Ladies European Tour jdeme vždycky po třech. Tady jsme ale šly ve třetím kole po dvou a bylo to na mě hrozně rychlé. Nic takového jsem předtím nezažila, nebyl čas se zastavit. Kvůli tomu jsem pospíchala a dělala zbytečné chyby," ohlédla se se Klára za třetím kolem na KPMG Women´s PGA Championship.
Nezvyklá byla také rychlost greenů na americkém majoru. „Oproti top českým greenům byly o nějakých pět stop rychlejší a ve srovnání s Ladies European Tour to bylo asi o tři stopy výš. Když jsem na amerických greenech trénovala poprvé, byla jsem docela vyjukaná," přiznala česká golfistka.

Při KPMG Women´s PGA Championship se Klára Spilková setkala s Philem Mickelsonem, který vévodí globálnímu týmu značky KPMG, a potkala také americkou sjezdařku Lindsey Vonn.

„Phil se přišel představit hráčkám z týmu KPMG. Potěšilo mě, že mě znal jménem a že věděl, o koho jde," řekla Klára Spilková. „Před turnajem se zúčastnil exhibice s golfistkami a když jsem se ho zeptala, jak se má, tak řekl, že je nervózní! To mě docela překvapilo, ale líbilo se mi, že si na nic nehraje," dodala Klára Spilková k setkání s vítězem pěti turnajů kategorie major.

Zdroj: TZ


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...