Golf ve světě

norman-greg-750Mezi PGA Tour ve spojenectví s DP World Tour a nově vzniklou sérií LIV Golf to bublá, občas i vře. Terčem kritiky vedení zámořské tour jsou nejen hráči, kteří přeběhli k sérii štědře podporované saúdsko-arabskými investory, ale především její šéf a jedna z golfových legend Greg Norman.

Celý článek...

zalatoris judeWill Zalatoris prakticky od svého příchodu na PGA Tour, kde působí druhou sezonu, klepal na vítěznou bránu. Bez ohledu na to, zda šlo o major či podnik menšího významu, několikrát měl výhru na dosah. Dočkal se však až v neděli na FedEx St. Jude, prvním podniku play-off FedEx Cupu, do jehož čela se tak posunul.

Celý článek...

Player-getty-750Golfová legenda Gary Player má problém. O to horší, že se svým synem Marcem (oba na společném snímku), který byl i jeho bývalým manažerem, ale už se nějaký čas nestýkají. Teď 86letý Jihoafričan zjistil, že se bez jeho vědomí dostaly do aukce jeho trofeje a další předměty, které během své výjimečné kariéry získal. A je za tím právě jeho syn Marc.

Celý článek...

kim2-getty-750Pamětníci se nejspíš minulý týden během Wyndham Championship neubránili vzpomínkám na legendárního Anthony Kima. Turnaj totiž ovládl korejský golfista stejného příjmení - a teprve dvacetiletý Joohyung Kim svým hodně pozoruhodným premiérovým vítězstvím v lecčem svého slavného krajana připomněl.

Celý článek...

Kim WynStrhující jízda finálovou rundou v podobě devíti ran pod par vynesla jihokorejskému golfistovi Joohyungu Kimovi premiérový titul na okruhu PGA Tour. Vítr vzal z plachet všem svým soupeřům už na první devítce, na níž uhrál šest berdíků a jeden eagle, radost mu tak nepokazilo ani bogey z desítky.

Celý článek...

Finau-getty-750Ještě loni touhle dobou platil za největšího otloukánka na PGA Tour, pokud jde o odehrané turnaje bez druhé turnajové výhry. Vzpomínáte? Tony Finau bral v březnu 2016 titul na Portoriko Open, a od té doby byl jedním z nejznámějších příkladů proslulé kletby, která měla podle pověrčivých fandů vítězům tohoto klání navždy zabránit získat na túře další trofej. Prokletí ale prolomil Viktor Hovland, nedlouho poté se pak dočkal také samotný Američan, když vyhrál loňské Northern Trust. A uplynulé dva týdny z něj nálepku věčně druhého hráče definitivně smyly.

Celý článek...

Crocker-getty-750Krátce po The Open se golfisté do St. Andrews vrátili znovu, tentokrát na hřiště Fairmont St. Andrews, aby změřili síly v rámci podniku Hero Open. Ten se proměnil v představení jednoho muže. Sean Crocker sice zvítězil jen o jedinou ránu, avšak do čela vystoupal po první rundě a od té doby už své vedoucí postavení nikomu nepustil.

Celý článek...

shepard-golf-750Jakmile lidstvo vkročilo na povrch Měsíce, bylo jen otázkou času, kdy prvotní nadšení vyprchá a astronauty přestane bavit stále dokola jen zaznamenávat data a sbírat vzorky. Potřebovali se i odreagovat a Alan Shepard to i realizoval. Na Měsíc si přivezl jeden ze svých oblíbených pozemských koníčků – golf.

Celý článek...

stenson-750Šuškalo se o tom už delší dobu a minulý týden se zvěsti potvrdily: švédský veterán Henrik Stenson ohlásil přestup z PGA Tour ke konkurenční sérii LIV Golf Invitational. Což o to, ostřílený šestačtyřicetiletý golfista dává věkem a - při vší úctě - ne právě špičkovou výkonností z poslední doby v soupisce šňůry Grega Normana docela smysl, má to ale jeden důležitý háček. Stenson byl totiž před časem jmenován kapitánem evropského týmu pro Ryder Cup 2023 a jak se ukázalo, pro slavnou týmovou soutěž je angažmá u LIV Golf zásadní překážkou.

Celý článek...

Brooke EvianPrvní dvě kola zvládla Brooke M. Henderson parádně, což se nakonec ukázalo být rozhodující. Některé ze soupeřek totiž zahrály ve finále Amundi Evian Championship, čtvrtého z pěti dámských majorů, velmi dobře, ale Kanaďanka nakonec i díky výbornému finiši donesla náskok jedné rány před Sophií Schubert. Tu tak musí hodně mrzet jediné bogey z finálové rundy, kterým své kolo odstartovala...

Celý článek...

Strana 1 z 133

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...