Golf ve světě

ilu-ball-fast-750Mluvilo se o tom už několik let, nyní je téma golfových míčků s kratším doletem znovu na stole. Dvě klíčové světové golfové asociace, USGA a R&A totiž podle několika zámořských zdrojů skutečně plánují v dohledné době změnit pravidla a přimět výrobce dodávat míče, které budou létat na kratší vzdálenost. A pozor: oproti předchozím informacím se má tahle změna týkat všech golfistů bez rozdílu výkonnosti.

Celý článek...

schewoI za aktivní účasti Tigera Woodse proběhl podnik Hero World Challenge, jehož je zmiňovaný golfista hostitelem. S dvaceti ranami pod par jej ovládl Scottie Scheffler před druhým Seppem Strakou, jemuž vyšel parádně závěr (-8). Třetí místo vybojoval Justin Thomas.

Celý článek...

Rahm-Jon-getty-750Popravdě, začíná to trochu připomínat nekonečnou telenovelu, které se s takovou oblibou natáčí a vysílají právě ve španělsky mluvících jihoamerických zemích. Dohady, zda se nejlepší španělský golfista poslední dekády Jon Rahm přeci jen nerozloučí s PGA Tour a nezamíří ke konkurenční LIV golf, se ale vracejí s železnou pravidelností. A nutno říci, že aktuální světová trojka nedělá nic pro to, aby je zřetelně a jednou provždy uťala.

Celý článek...

DeaEvropská série se touto dobou tradičně přesouvá do Jihoafrické republiky, kde se pořádají úvodní turnaje nové sezony. Jedním z tradičních je také Joburg Open v Johannesburgu, kde mívá početný zástup startujících pořadatelská země. A promítlo se to i do konečného umístění.

Celý článek...

tgl-sofi-750Dvě dobré zprávy a jedna špatná: tak by se ve stručnosti dal shrnout uplynulý týden z hlediska zpráv týkajících se nejslavnějšího golfisty světa. Ta hlavní je ovšem jednoznačně pozitivní, Tiger Woods totiž oznámil, že se poprvé od letošního dubna opět představí fanouškům v turnajové zátěži a bude hrát počátkem prosince na „svém" turnaji Hero World Challenge.

Celý článek...

mhRory McIlroy slaví popáté vítězství v celoročním hodnocení evropské série Race to Dubai, když tentokrát přijel na závěrečný podnik v pozici vítěze. V turnaji samotném nezářil, ani nepropadl, dělené 22. místo vybojoval především zásluhou výrazného zlepšení v sobotním kole (65). Na ovládnutí sezony mu přitom stačilo jen deset turnajů.

Celý článek...

Woods GMR-750Nejslavnější golfista historie Tiger Woods už se pomalu chystá na jeden z turnajů, na nichž je tradičně hostitelem, tedy blížící se Hero World Challenge (přelom listopadu a prosince na Bahamách). Legendární Američan také minulý týden oznámil, že v indoorové lize TGL bude jeden z týmů (Jupiter Links Golf Club) nejen vést jako kapitán, ale zároveň i spoluvlastnit.

Celý článek...

cvDlouho, opravdu velmi dlouho čekal kolumbijský golfista Camilo Villegas na svůj v pořadí pátý titul na PGA Tour. V tomto kalendářním roce několikrát vystrčil růžky a také na minulém podniku se pohyboval v popředí, vyšlo mu to ale až na Butterfield Bermuda Championship, kde díky výborně zvládnuté finálové rundě (-6) vystřídal na čele Švéda Alexe Norena.

Celý článek...

Stricker-getty-750Sezóna na seniorské PGA Tour Champions míří tento týden do tradičního velkého finále, golfisty nad padesát let sdružené na této šňůře totiž čeká už jen závěrečný podnik, Charles Schwab Cup Championship. Na tenhle turnaj se probojovalo jako vždy šestatřicet nejlepších světových golfových veteránů, a nutno říci, že to byly minulý týden na TimberTech Championship místy velmi dramatické momenty.

Celý článek...

evrFinále World Wide Technology Championship ze série PGA Tour nabídlo parádní výsledky. Ten vůbec nejlepší – deset ran pod par – předvedli Austin Cook a Andrew Putman. Ani jednomu to však nestačilo na titul. Cook tím uzavíral top 10, Putman poskočil na dělenou pátou příčku. Neméně skvělý výsledek ale uhrál i Jihoafričan Eric van Rooyen, jemuž devět úderů pod par pomohlo ke zdolání dvojice Matt Kuchar a Camilo Villegas, jež šla do finále z děleného vedení. I když oba šli solidně za -6, ve výsledku na Jihoafričana ztratili dvě rány.

Celý článek...

Strana 1 z 148

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...