Golf ve světě

cnbc-750Pouhých devět dní před začátkem třetího majoru sezony zůstal celý golfový svět doslova v šoku ze zprávy, která se v úterý večer rychlostí blesku rozšířila po sociálních sítích. Bezmála rok trvající schizofrenie vzniklá loňským založením konkurenční turnajové šňůry LIV Golf Invitational totiž končí přinejmenším pro řadu fandů naprosto nečekaně: oznámením, že se obě „znepřátelené" strany spojují do jednoho společného projektu.

Celý článek...

Hovland-Getty-750Uplynulo pouhých dvanáct hodin od závěru finálového kola letošního Memorialu, a jeho vítěz Viktor Hovland už stál po boku svého kamaráda z vysoké školy Zach Bauchoua při posledním kvalifikačním dni na US Open. Pochopitelně nikoli v roli hráče, neboť účast má jako světová pětka dávno zajištěnu, nýbrž jako spolužákův kedík. I tenhle detail dobře ukazuje, že norský mladík je nejen vynikající golfista, ale také dobrá duše.

Celý článek...

MemPo tři kola si Rory McIlroy, Si Woo Kim a David Lipsky na turnaji Jacka Nicklause budovali dobrou výchozí pozici. Do finále šli z vedení, ale nakonec se o prvenství poprali v rozehrávce Viktor Hovland a Denny McCarthy, pro něhož by šlo o první výhru na okruhu. Situaci na osmnácté jamce ale nezvládl, a tak norský soupeř slaví čtvrtý titul na PGA Tour.

Celý článek...

grillo-750„Neskončím s golfem, dokud tenhle turnaj nevyhraju," říkal si prý Emiliano Grillo pokaždé, když se vypravil na Charles Schwab Challenge. Důvod? Právě na hřišti Colonial Country Clubu v Texasu triumfoval kdysi jeho argentinský krajan Roberto de Vicenzo. A minulý týden na něj Grillo navázal další výhrou pro tuto jihoamerickou zemi - po dlouhých 66 letech!

Celý článek...

emiAngličan Harry Hall rozjel skvěle svou cestu za prvním titulem na PGA Tour. Na úvod vystřihl 62 ran, o den později přidal 66. O víkendu se ale jeho jízda začala zadrhávat. Přestože však rundu obešel za 72 (+2), vstupoval do finále z pozice lídra. A začal dobře, na úvod zahrál dva berdíky, jenže to bylo vše. Náskok ztratil ještě na první devítce, a když na té druhé třikrát chyboval, šance se chopili další hráči.

Celý článek...

block-750Příběh, jaké Amerika prostě miluje, napsal na letošním PGA Championship do té doby většině fandů naprosto neznámý klubový profesionál z Kalifornie Michael Block. Jeho jméno zastínilo i vítěze druhého majoru sezóny Brookse Koepku a turnaj udělal ze sedmačtyřicetiletého domácího hráče ze dne na den celebritu. Jak k tomu došlo?

Celý článek...

brBrooks Koepka je dalším ze zástupů LIV Golf, který dává na frak na tvrzení, že tříkolový formát turnajů uvedené série, jejich menší počet nebo ne úplně nejsilnější startovní pole musí vést ke ztrátě konkurenceschopnosti. Koepka navázal na velmi dobré vystoupení na Masters, kde dělil druhé místo, a na hřišti Oak Hill Country Club si došel pro titul na PGA Championship. Získal tak už svůj pátý major.

Celý článek...

jasZískal major a vystoupal i na post světové jedničky, ale pak přišla zranění, zejména chronické poranění zad, i nepříjemnosti v soukromém životě... To vše si vybralo daň a Jason Day začal vyklízet pozice. Poslední titul tak vybojoval začátkem května 2018. A platilo to až do neděle 14. května, kdy v posledním období výrazně zlepšené výkony konečně přetavil v další titul na PGA Tour.

Celý článek...

clark-youtube-750Velmi slušné startovní pole čítal minulý týden turnaj Wells Fargo Championship a není divu, však šlo také o další z klání takzvaně vyšší úrovně, jak nyní PGA Tour vybrané události v kalendáři nazývá. Na obtížném hřišti v Quail Hollow ale všem známým jménům vypálil rybník hráč, od kterého se vyhrávání moc nečekalo, protože se na túře pohyboval bez titulu už plných pět let.

Celý článek...

WyndWyndham Clark předvedl na Wells Fargo Open opravdu úžasné představení. Nejenže vybojoval svůj první titul na PGA Tour, ale dozajista upoutal i způsobem, jakým si pro něj došel. Triumfoval stylem start-cíl a druhého Shauffeleho za sebou nechal o čtyři údery. Naplnil tím předpověď své matky, jež v roce 2013 podlehla po dlouhém boji rakovině a která vždycky věřila, že její syn bude bojovat na nejprestižnější golfové profesionální sérii.

Celý článek...

Strana 1 z 142

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...