Golf ve světě

Bhatia-Valero-750V roce 2021 právě na Valero Texas Open Akshay Bhatia poprvé potkal svou přítelkyni, nyní už snoubenku Presleigh Schultz. A že je pro něj tenhle turnaj speciální, se potvrdilo také minulý týden, když na něm vyhrál svůj druhý titul kariéry na PGA Tour. Pokud jde o budoucí paní Bhatiovou, někdejší královna krásy ze střední školy se svému snoubenci stará nejen o pohodlí a klid v soukromí, ale spravuje také jeho finanční záležitosti.

Celý článek...

pixabay-golf-750-2Je těžké vyhrát turnaj PGA Tour. Být daný týden nejlepší, nejstabilnější ze všech světových plejerů na 72 těžkých jamkách. Natož vyhrát jeden ze čtyř majorů. Tam jsou všichni. A všichni do toho jdou s tím nejvyšším nasazením. Vyhrát čtyřikrát, a zrovna v těch „pravých" týdnech, během jednoho roku? Udržet na sobě ohromnou tíhu historie, tíhu, která s každým vyhraným majorem stokrát zesiluje?

Celý článek...

bhaDenny McCarthy dělal ve finálovém kole Valero Texas Open, co mohl, na druhé devítce zahrál osm pod par, čímž stanovil nové rekordní skóre pro devítku na PGA Tour, ale nakonec se titulu nedočkal. Strhující finiš na posledních devíti jamkách mu sice přinesl rozehrávku, v ní se však po birdie na osmnáctce nakonec přece jen radoval Akshay Bhatia, hráč vedoucí od první rundy.

Celý článek...

jaegr-750Jméno Stephan Jaeger určitě nebylo do minulého týdne fandům úplně neznámé, německý golfista nicméně prozatímní vrchol své profesionální kariéry zažil vlastně hned na jejím začátku. V roce 2016 totiž zaujal vítězstvím na turnaji Ellie Mae Classic, dnes už zrušeném klání v rámci tehdejší Web.com Tour, nynější Korn Ferry Tour. Rodák z Mnichova tam navíc svůj titul ozdobil kolem za 58 ran, což je samozřejmě samo o sobě mimořádným kouskem.

Celý článek...

jaegSkvělý a nadmíru dramatický závěr nabídl další podnik PGA Tour, v němž světová jednička sahala po výhře na třetím podniku v řadě. Texas Children's Houston Open se však přesto stal kořistí Němce Stephana Jaegera. Pro německého golfistu šlo o premiérovou výhru na PGA Tour.

Celý článek...

malnati-inst-750Ještě přede dvěma lety byste Petera Malnatiho našli až ve čtvrté stovce světového žebříčku, a když v polovině letošního února neprošel cutem na Phoenix Open, patřilo mu v pořadí OWGR stále až 218. místo. Tou dobou si asi Američana pamatovali fandové snad jen díky tradičnímu kloboučku, se kterým už na PGA Tour hrává jen málokdo. A na jeho jedinou výhru z nejprestižnější golfové túry světa (Sanderson Farms Championship v roce 2015) už dávno padal prach.

Celý článek...

malnaS náskokem dvou ran na Camerona Younga a tří na Chandlera Phillipse a Mackenzie Hughese ovládl Peter Malnati Valspar Championship. Díky tomu získal svůj druhý titul na PGA Tour a může se nazývat jejím vícenásobným šampionem. Na tento okamžik přitom čekal dlouhých osm let, navíc díky výhře obdrží pozvánku na Masters.

Celý článek...

korjedJubilejní desáté vítězství na okruhu LPGA Tour, druhé v sezoně a návrat na post světové jedničky – taková je bilance Nelly Korda poté, co v play-off turnaje Fir Hills Seri Park Championship zdolala Ryann O'Toole.

Celý článek...

Western-Open-Pro-Am-750Píše se rok 1955, je začátek března a „zimní" okruh – 1 000 jamek intenzivního golfu od Kalifornie po Augustu – je ve druhé polovině. Letošní turné se vyznačuje rekordními penězi, rekordními výsledky a životem v karavanu v rodinném stylu. Herbert Warren Wind, prominentní golfový dopisovatel časopisu Sports Illustrated, popisuje dojmy, které nasbíral během pobytu na této jedinečné golfové šňůře.

Celý článek...

scheffler-grandma-750Protahoval se na driving range, když mu kedík oznámil, že Wyndham Clark minul svůj pat do birdie na osmnácté jamce - právě tak se Scottie Scheffler dozvěděl, že obhájil titul na The Players, jako vůbec první hráč v padesátileté historii tohoto turnaje. A mimochodem, když mu později zmíněnou smolnou krajanovu ránu pořadatelé přehráli na videu, i on sám nevěřícně kroutil hlavou. Na to se ale historie ptát nebude a od minulého týdne platí, že právě rodák z New Jersey dokázal jako první vyhrát na slavném hřišti TPC Sawgrass dva roky po sobě.

Celý článek...

Strana 1 z 152

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...