lulPremiérový titul na PGA Tour však švédská vycházející hvězda a jeden z hrdinů nedávného Ryder Cupu nezískala. Turnaj Sanderson Farms Championship každopádně nabídl perfektní zápletku, která vyvrcholila až rozehrávkou pěti hráčů. Vedle zmiňovaného Ludviga Åberga se v ní představil jeho krajan Henrik Norlander a trojice domácích Američanů, Luke List, Ben Griffin a Scott Stallings.

Logicky se tak očekávala delší podívaná, paradoxně však navzdory předchozí bitvě k rozluštění jména vítěze stačila jediná jamka. Na čtyřparové osmnáctce Luke List jako jediný dokázal zaskórovat a mohl slavit své druhé vítězství na okruhu. Pat to byl přitom parádní, neboť zaskóroval z nějakých patnácti metrů a pak už jen čekal, zda neodpoví Norlander. Ten sice neskončil na greenu, ale z foregreenu patoval ze solidní pozice. Zahrál však příliš agresivně, a ani směr netrefil, a protože ostatní soupeři už byli ze hry, může se List nazývat vícenásobným šampionem PGA Tour.

„Po tom patu ze mne letěly všechny emoce a pak už to byl jen takový šok a radost, kterou jsem mohl sdílet se svými nejbližšími. To, že je mám po boku, pro mne znamená všechno. Když jsem vyhrál poprvé, byl můj syn ještě hodně malý a teprve začínal trochu chápat, co to golf vlastně je. Ale moje žena je neskutečná, je úžasná a její neutuchající podpora mě udržuje v pozitivním nastavení. Někdy totiž zažíváte horší časy, ale vím, že ji mám vždycky po boku. O to krásnější je pro mne tato chvíle, když si ji mohu vychutnat se svými nejbližšími," svěřoval se vítěz.

Promarněné příležitosti musel nejvíce litovat Griffin. Do finále vstupoval z pozice lídra a o výhru ho připravilo až bogey na 72. jamce, kde nezvládl pat do paru z 2,5metrové vzdálenosti. Také Norlander měl dlouho našlápnuto k výhře, ale chyby na 14. a pak ještě na 16. jamce ho poslaly do rozehrávky, v níž neuspěl.

Kompletní výsledky turnaje na www.pgatour.com/tournaments/2023/sanderson-farms-championship/R2023544/leaderboard

Foto: Getty Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...