FichardtAčkoliv to zkraje turnaje vypadalo na vítězství Brazilce da Silvy, nakonec se titulu na Africa Open dočkal zástupce z golfově tradičnější země – domácí Darren Fichardt. Pro Fichardta to byl už čtvrtý titul v kariéře na EPGA, zároveň svým triumfem prodloužil šňůru jihoafrických triumfů na tomto podniku na čtyři v řadě. Vítěz zahrál v součtu čtyř kol 16 ran pod par, o dvě lépe než dvojice Grégory Bourdy z Francie a domácí Jaco van Zyl. Vzpomínaný da Silva dělil po výpadku ve třetí rundě (73) 12. místo.

„Ztratil jsem trochu koncentraci, vedl jsem o čtyři rány a měl za to, že už mám titul v kapse," ohlížel se za průběhem turnaje Fichardt, který až do třinácté jamky patoval na výbornou, pak však přišel trojpat, špatná přihrávka na šestnáctce a pokažený krátký pat na následující jamce, po které se jeho náskok smrskl na jedinou ránu. Nakonec ale dobře rozehranou partii zvládl.
„Je to jeden z mých nejoblíbenějších turnajů, druhé takové hřiště nenajdete, i proto se sem vždycky těším. Když tu navíc vyhrajete, o to je to zábavnější," pochvaloval si.

Kompletní výsledky turnaje zde

Darren Fichardt slaví čtvrou výhru na EPGA. Foto: Globe Media


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...