woodsSportovní vrchol už mají zřejmě za sebou, ale coby magnet na peníze jsou Tiger Woods (na snímku) a Roger Federer stále na špici. Nejhodnotnější značkou mezi sportovci je podle ekonomického časopisu Forbes právě americký golfista následován bývalou světovou tenisovou jedničkou ze Švýcarska.

Pětatřicetiletý Woods vede žebříček navzdory prudkému poklesu formy, který ho provází už dva roky od skandálu s nevěrou, po němž ho navíc opustila řada sponzorů. Forbes vyčíslil hodnotu jeho značky na 55 milionů dolarů. Třicetiletý Federer, jenž získal poslední z rekordních 16 grandslamových titulů loni na Australian Open, byl "oceněn" na 26 milionů dolarů. 

mickelson3Třetí je další americký golfista Phil Mickelson (na druhém snímku) s částkou 24 milionů dolarů, po něm následují anglický fotbalista David Beckham a americký basketbalista LeBron James s 20 miliony dolarů. Jedničkou mezi ženami je na osmém místě ruská tenistka Maria Šarapovová, jejíž tržní hodnotu Forbes vyčíslil na devět milionů dolarů.

Woods dlouhodobě kraluje i žebříčku nejlépe placených sportovců světa, i když poklesly jeho příjmy z reklamy i turnajových odměn. Naposledy si podle Forbesu za rok vydělal 75 milionů dolarů.

Největší tržní hodnotu mezi sportovními kluby má mít baseballový celek New York Yankees před fotbalovými giganty Manchesterem United a Realem Madrid. Mezi sportovními akcemi dominuje finále zámořské ligy amerického fotbalu NFL Super Bowl, který tradičně láme rekordy v televizní sledovanosti. Až za ním jsou podle Forbesu olympijské hry a mistrovství světa ve fotbale.

Žebříček sportovců podle tržní hodnoty (v milionech dolarů)
1. Tiger Woods (golf/USA) 55
2. Roger Federer (tenis/Švýc.) 26
3. Phil Mickelson (golf/USA) 24
4. David Beckham (fotbal/Angl.)
5. LeBron James oba 20
6. Kobe Bryant (oba basketbal/USA) 14
7. Dale Earnhardt (motorsport/USA) 9
8. Maria Šarapovová (tenis/Rus.) 9,
9. Cristiano Ronaldo (fotbal/Portug.) 8
10. Shaun White (snowboarding/USA) 7.

Zdroj: ČTK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...