DJ MexDvě bývalé světové jedničky v posledním flightu – takové bylo obsazení finálové rundy WGC – Mexico Championship. Lepší výchozí pozici měl Dustin Johnson, a i když se k němu v začátku kola Rory McIlroy dočasně přiblížil, ve druhé devítce Američan svému soupeři razantně odskočil. V konečném účtování tak oba hráče dělilo pět ran. Stejný počet dělil McIlroye od trojice hráčů na dělené třetí příčce, Angličanů Poultera a Caseyho a Thajce Aphibarnrata.

Johnson je jediným golfistou se všemi tituly z turnajů World Golf Championship (WGC), kterých má na kontě už šest, z toho z Mexika rovnou polovinu. Díky vítězství zaujal pozici světové dvojky.
„Je to významný podnik a vítězství zkraje sezony mi dodá sebevědomí, momentálně jsem se svou hrou opravdu spokojený. Už dlouho jsem přitom nebyl v pozici lídra před závěrečnou rundu v tak nabitém startovním poli. Věděl jsem, že Rory má formu a že ode mne není daleko, takže jsem se zpočátku cítil trochu nervózně," přiznal Američan.
„Povedlo se mi ale pár záchran na první devítce, což mě do dalšího průběhu povzbudilo. Se švihem jsem byl spokojený, šlo jen o to, abych využil své šance, což se mi na druhé devítce podařilo. Nicméně i Rory hrál velmi dobře," pochválil svého soupeře.

Skvělou závěrečnou rundou si udělal radost další z golfistů, kteří už někdy vystoupali na vrchol světového žebříčku – Justin Thomas i s jednou chybou zahrál devět ran pod par, což ho katapultovalo z osmadvacáté na devátou příčku. O místo za ním skončil mimo jiné i Tiger Woods.

Kompletní výsledky turnaje na www.europeantour.com/europeantour/season=2019/tournamentid=2019020/leaderboard/index.html?showLeaderboard=Y#/leaderboard

Foto: TaylorMade Golf/Getty Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...