RiSvědky dramatické podívané byli fanoušci na Rocket Mortgage Classic, kde se do rozehrávky o titul probojovala hned trojice golfistů, Collin Morikawa, který už potřeboval uspět, aby si vyztužil sebevědomí, letos výborný Rickie Fowler, jež vloni zažil hořkou sezonu, a Kanaďan Adam Hadwin.

Rickie Fowler, jeden z nejoblíbenějších golfistů na Tour vůbec, který se vloni poprvé ani nepropojoval do vyřazovací fáze FedEx Cupu, zažívá letos renesanci své hry. Už několikrát byl ve hře o titul, zvlášť bolestivě pro něho však dopadlo nedávné US Open. Také na Rocket Mortgage Classic si trpělivě budoval pozici, aby do finále vstupoval z vedení s náskokem jedné rány. V patách mu šel právě Hadwin, který jej nakonec dostihl, a to ještě Rickie zahrál na závěrečné jamce birdie. Dvojici ve vedení dorovnal ještě výborný Morikawa, který ten den předvedl parádních osm pod par.

Dramatické vyvrcholení tak pokračovalo na dodatečné jamce, kdy se protagonisté opět postavili na odpaliště osmnáctky. Morikawa svou úvodní ránu zvládl skvěle, Fowler ale poslal míček hodně vpravo až k divákům. Štěstí pro něho, že si nakonec mohl beztrestně dropnout, nicméně i tak byl v nejméně výhodné pozici, když Hadwin napodobil Morikawu.

Fowlerova druhá rána však dopadla na výbornou, míček poslal na tyč a ten skončil necelé čtyři metry od jamky. Následoval Hadwin, jehož rána šla ještě lépe a v první chvíli to vypadalo, že bude ve velmi výhodné pozici, ale příliš velký backspin míček vzdálil od jamky ve směru Fowlerova patu. Čekalo se, jak s druhou ranou naloží Morikawa, ten ovšem nejlepší výchozí neproměnil a míček poslal do rafu za green. Následný čip byl krátký. Hadwin přečetl dráhu patu výborně, ale k jeho smůle míček jen přejel po hraně jamky. Vše měl v rukou Fowler, který si už tuto příležitost nenechal uniknout a po čtyřech letech se konečně dočkal dalšího titulu na PGA Tour.

Kompletní výsledky turnaje na https://www.pgatour.com/tournaments/2023/rocket-mortgage-classic/R2023524/leaderboard

Foto: Getty Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...