Jak hrát golf

masaz4Chodíte po doktorech s bolestmi břicha, zad nebo hlavy, a přesto jsou všechna lékařská vyšetření v pořádku? Dost možná tkví příčina potíží v nerovnováze vnitřních orgánů. Odhalit a léčit ji umí relativně mladý obor – viscerální fyzioterapie. Specialistů je ale v Česku stále málo.

Celý článek...

kondJako novinářka jsem často na cestách: v autě, v letadle a pak trávím hodně času před obrazovkou počítače. Proto je důležité zařazovat do každodenního programu také pravidelný pohyb, snažit se zdravě jíst, zkrátka vybudovat si vlastní zdravý životní styl. Jeho součástí musí být také odpočinek, relaxace. Ideální příležitost jsem paradoxně našla při pracovní cestě do Centra zdraví Park Igls, malého městečka nedaleko Innsbrucku v Tyrolsku. Pozvání na tematický presstrip „Zdravě hrát golf" ve mně vyvolalo zvědavost. Rozhodla jsem se tedy využít několika klidnějších dnů k „sanaci zevnitř".

Celý článek...

Kas ilPro úspěch a radost v golfu se musíme naučit přesně rozlišovat strategickou opatrnost od ochromujícího strachu a zbabělosti. Vše se pokusím shrnout do praktických rad.

Celý článek...

primerNaše doba přeje žvanilům a šarlatánům, kteří se úspěšně živí pronášením či psaním komplikovaných a nesrozumitelných návodů, jak dělat téměř cokoliv. Nejznámější český neuropsycholog F. Koukolík tomuto nešvaru věnoval knihu Bulšit. „Žvanilové se nás snaží přesvědčit projevy, ohromit reklamou, propagandou, utáhnout pseudovědou a příliš se nezabývají skutečností. Žvanil přehání, vtipkuje, rád se zdobí citáty. Je okázalý, nabízí fanatismus, pověrčivost a prázdnotu."

Celý článek...

fascJejich existence byla doposud často podceňována, hrají přitom zásadní roli při pohybu, vzpřímeném držení těla a jejich špatný stav může blokovat růst svalů. O čem je řeč? O fasciích, tenkých blánách, dokonale oddělujících skupiny svalů či orgánů a zároveň je držících pohromadě. Často bývají označovány jako největší smyslový orgán.

Celý článek...

twdObčas potřebujete přehrát z týčka překážky vzdálené i přes 200 metrů, nicméně neméně důležitou roli hraje také správné umístění míčku. Proto vám na základě rad Tigera Woodse odhalíme pár věcí, nad kterými stojí za to se alespoň zamyslet.

Celý článek...

osvezLéto je v plném proudu, sluneční paprsky nikoho nešetří a mnozí z nás mají tendence se různými způsoby ochlazovat. Je také čas dovolených a cestování. Kombinace zmíněných aspektů však může přinést obtíže a my se mrkneme na to, jak se jich vyvarovat a zpříjemnit si cestování, do vzdálených krajin nebo jen na blízké hřiště.

Celý článek...

bodytec-krmicek-750Kdo by nechtěl zlepšit svoji hru, zlepšit švih, kondici, či vstávat z postele každé ráno bez omezující bolesti zad, s pocitem pevnějšího a silnějšího těla, nebo dokonce ubrat nějaké to kilo navíc. Jenže představa hodin a hodin strávených cvičením, ve fitku, polykáním kilometrů na kole, nebo při běhání, leckoho odradí. Nicméně existuje způsob. Účinný, efektivní, bezpečný, a navíc stačí pouhých 20 minut procedury týdně, abyste dostali své tělo do kondice. Řeč je o EMS, tedy Elektro Myo Stimulaci, nebo chcete-li o elektrické stimulaci svalů. Technologii, kterou používá pro výcvik astronautů i NASA a kterou nyní využívají i golfisté pro svoje zlepšení. Nejlépe rovnou s tím nepovolanějším, Tomášem Krmíčkem, zakladatelem největší sítě EMS studií BODY EXPRESS v Česku, jenž využívá technologii miha bodytec.

Celý článek...

bodytec-ilu-75021. května 2023 časopis PGA, Americká golfová fitness asociace a společnost miha bodytec podepsaly exklusivní partnerství s cílem rozšířit dosah celotělové elektrostimulace svalů v golfovém průmyslu. Jako exkluzivní partner pro zařízení WB-EMS bude společnost miha bodytec demonstrovat účinnost tréninku WB-EMS přidružené asociaci Golf Fitness Association of America, kterou vydavatelé časopisu PGA Magazine vytvořili v roce 2020, aby uspokojila rostoucí trh profesionálů v oblasti fitness, zdraví a wellness. Tréninky s celotělovým EMS před nebo po golfovém kole se ukázaly jako prospěšné jako zahřívací protokol a také pomohly hráčům všech úrovní rozvinout symetrickou sílu a stabilitu a zvýšit rychlost švihu a vzdálenost úderu. miha bodytec je vědecky ověřené řešení pro celotělový trénink a je schváleno FDA pro cvičení, preskriptivní i nepředpisové lékařské použití a pro sportovní rehabilitaci.

Celý článek...

Kas ilNapříč golfovými médii světa shodně publicisté shledali, že golfisté všech národů mají tendenci pamatovat si jen své nejlepší rány. To ve většině případů znamená své nejdelší rány. Rádi sami sebe spatřujeme jako lepší a schopnější, nežli je skutečnost. Takže běžný rekreační golfista si nesmazatelně vryje do paměti šťastnou náhodu, když zahrál míček těsně k jamce ze 130 metrů devítkou železem. Že měl u toho silný vítr v zádech, to zapomene. A pak soustavně nechápe, proč nechává rány krátké.

Celý článek...

Strana 1 z 50

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...