core 4Čtvrtý díl kondičního seriálu, připravený ve spolupráci s Martinem Kofroněm, autorem cvičební pomůcky MARRKO CORE, vás naučí důkladně zapojit spodní břišní svaly, tedy tu svalovou partii, kterou při posilování břicha často opomíjíme.

Pro správné fungování cvičebního systému je zásadní správný pohyb trupu. Trup při cvičení řídí trajektorii, rozmezí i intenzitu pohybu. Věnujte proto pozornost nácviku ještě předtím, než začnete cvičit s náčiním, a vyvarujte se nejčastější chybě při cvičení – statickému trupu.

Správný postoj, úchop a dýchání
Obličej směřuje dopředu, brada mírně nahoru. Rozkročte nohy na šířku ramen, kolena mírně pokrčte, chodidla srovnejte do jedné roviny, pánev je statická. Veškerý pohyb vychází z trupu. Snažte se svaly maximálně zatínat a procítit.
Zápěstí, lokty i ramena jsou statické, bez pohybu, dlaně směřují k sobě. Palce se opírají o spodní hranu vrchního kroužku rukojeti. Cvičte vždy na obě strany a měňte přitom dominantní ruku a směr pohybu.
Pro správné cvičení je nezbytné pravidelné dýchání. Vydechujte ve chvíli, kdy je odstředivá síla nejvyšší, tedy v dolní polovině kruhu. Při výdechu aktivně zapojujte svaly trupu, dýchací sval (bránice) patří do skupiny vnitřních svalů.

Cvik Core
Popisovaný cvik efektivně posiluje spodní břišní svaly a dále svaly potřebné ke stabilizaci páteře v předklonu. Veškerý pohyb se u tohoto cviku provádí trupem, nikoliv rukama. Při správném pohybu trupu vám zápěstí začne opisovat přesné kruhy (ne elipsy či čtverce) o průměru přibližně padesát centimetrů.

Postup:
1. Zkontrolujte správný postoj a úchop.
2. Hlavu směřujte stále dopředu.
3. Ruce natáhněte před sebe na úroveň hrudníku.
4. Rukojeť držte vodorovně.
5. Při změně směru otáčení měňte i dominantní ruku.

Nezapomeňte, že veškerý pohyb vychází z trupu. Zápěstí, lokty i ramena musí zůstat statické. Náročnost: Vysoká | Doba cvičení: 30 s

Více informací na www.marrko.com/

Foto: Archiv Martina Kofroně


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...