DJ posVíme, že správný úhel přiblížení hole k míčku a správná dráha, po níž hůl vedeme, stojí v pozadí každého úspěšného drajvu. Existují ale ještě další stavební kameny při zaujetí správného postoje. A ty vám teď přiblížím.

Pro názornost vám pomůže jednoduchá představa krabice, tedy kvádru, případně obdélníku, pokud zanedbáme třetí rozměr. Zaujměte postoj a založte hůl za míček tak, že leží v rovině s patou přední nohy. Váha spočívá mírně na zadní noze. Soustřeďte se na šířku postoje. Vzdálenost vašich chodidel tvoří kratší stranu obdélníku, delší strana vychází z místa, kde máte zavázány tkaničky a končí ve výšce nejvyššího bodu hlavy. Tyto linie vymezují pomyslný obdélník. Při založení hole byste měli zůstat v tomto obdélníku.

ČEHO SE VYVAROVAT
Založení hole a zaujetí postoje uvnitř obdélníku vypadá jako samozřejmost, mé zkušenosti však hovoří jinak. Amatérští golfisté se často dopouštějí dvou klasických chyb.

Tou první je náklon trupu směrem k cíli, kdy v případě praváků nakloníte levé rameno přes pomyslnou dlouhou stranu obdélníku. Děje se tak v důsledku špatného rozložení váhy, vinou slabého držení a obecně špatného pojetí drajvu. Očekávat můžete strmý a mnohdy i trhaný úder, kdy ve výsledku zahrajete šlajs, případně zatažený hook.

Druhou a častější z těchto chyb je přílišné poklesnutí pravého ramena, takže se dostane mimo box. Děje se tak v dobré víře, neboť přední rameno máte při ráně drajvrem držet výš, nicméně pozor na přílišný pokles ramena zadní paže spolu s úklonem trupu směrem dozadu. Méně zkušení hráči tím chtějí docílit vyššího úhlu odpalu. Výsledkem je, že spodní část hole stoupá moc brzy, v momentě zásahu je příliš vysoko a hůl jde k míčku zevnitř ven. Docílíte horšího zásahu a zahrajete hook.

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...