gehStará golfová pravda praví, že o výsledku se rozhoduje na greenech a v jejich okolí. Abyste zvýšili pravděpodobnost, že váš pat do jamky padne, k tomu je potřeba sebevědomí. Nabídnu vám proto několik patovacích drilů, s jejichž pomocí byste měli docílit lepších výsledků a tím si své sebevědomí vyztužit.

Drily jsou nejlepší způsob, jak trénovat patování, a to i pod tlakem. Výbornou výzvu představuje nácvik patů ze vzdálenosti tří metrů od jamky a kratší. Začněte tak, že si kolem jamky rozmístíte čtyři míčky a snažte se proměnit každý pat z metru, následně se posouvejte vždy o půl metru a opět odehrajte všechny čtyři míčky. Cílem je proměnit alespoň patnáct z dvaceti patů, v opačném případě zahajte cvičení znovu.
Tento dril pomáhá projít si před každým patem předúderovou rutinu a dokonale se koncentrovat. Když si navíc povedete statistiku patů, může vám to pomoci odhalit chybu, respektive stranu, z níž chybujete, a následně pracujte na její opravě.

Další dril vám pomůže otestovat výchozí dráhu patu, kontrolu vzdálenosti i schopnost číst greeny. Opět si vezměte čtyři míčky a postavte je kolem jamky ve vzdálenostech 1,5 m, 3 m, 4,5 m a 6 m. Jakmile všechny paty odehrajete, vyberte si další jamku a vše znovu zopakujte celkem pětkrát.

Na závěr vám prozradím tajemství. Pokouším se stoprocentně proměnit jen paty do 1,5 m. Startovací linie je při patování nejdůležitější. Pokud po ní míček neposíláte správně, je potřeba se zaměřit na to, jak dokážete číst greeny. Já sama k tomu používám pomůcku (dobrá je třeba Visio Mi Putting Template), která mi poskytne okamžitou zpětnou vazbu o kvalitě úderu i založení hole. Doporučila bych to i vám.

Foto: Performance 54


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...