wedge greenJedno z chování, které v golfu zákonitě vede ke špatným výsledkům, je bezmyšlenkovitá mechanická hra bez strategického uvážení situace a bez kreativity. Mohl bych uvádět hodně příkladů, kdy si zvláště rekreační golfisté škodí tím, že hrají bez fantazie a nevyhodnocují pečlivě všechny možnosti řešení herních situací. Tentokrát chci upozornit na situace, kdy míček leží už na greenu, ale daleko od jamky a v cestě patu se nachází třeba „záliv" greenu nebo je profil greenu takový, že běžný pat má málo nadějí na úspěch.

V takové chvíli je vhodné si vzpomenout, že na greenu je možno hrát jakoukoliv holí. Tedy – můžete míček odehrát s PW, gap wedží nebo SW. Aby však taková málo obvyklá varianta vedla k úspěchu, musíte tento úder ovládat. Nebylo by etické vyseknout na greenu řízek velikosti vídeňského šniclu na opulentní svatbě. Wedže jsou sice na greenech povolené, ale je vhodné hrát je citlivě bez velkých škod pro povrch jamkoviště.

Doporučuji, abyste se tenhle fígl učili na podzim, kdy na vašem hřišti proběhla aerifikace greenů a byly zapískovány. Za takové situace máte skvělou možnost místo patru hrát wedže a naučit se to dělat s citem. Nejdříve doporučuji zkusit PW, potom GW a SW. S velkou pravděpodobností budete na zapískovaných greenech překvapeni, o kolik přesněji hrajete s wedží než s patrem. Pokud si osvojíte tuto techniku, dokážete pak zahrát ze složité situace wedž i na normálním letním greenu úspěšně a bez větší škody pro povrch.

Text: Ondřej Kašina


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...