GryynyNudíte se při tréninku? Trávíte na drivingu hodiny, ale nemáte výsledky na hřišti? Máme pro vás tréninkovou hru, která vám pomůže simulovat podmínky na hřišti. Jak se říká, těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Úspěšný trénink by měl splňovat několik charakteristik. Měl by být hravý, vyžadovat po vás soustředění, měli byste být pod určitým tlakem, výsledky by měly být počitatelné, měl by připomínat turnaj a měl by být variabilní v náročnosti. Tento článek je o hře, jež splňuje všechny charakteristiky správného tréninku.

Hra „Hřiště"
Celá hra je naznačena v tomto diagramu:
(viz ilustrace 1)

Pravidla jsou jednoduchá, máte dva cíle – jeden menší a jeden větší (označte si na drivingu kolíky nebo využijte stávající označení vzdáleností, prostor mezi nimi, bankr apod.).

Nejprve, odehrajte drajvrem k většímu cíli.
· Pokud byl odpal úspěšný, zahrajte železem č. 7 znovu směrem k většímu cíli.
· Pokud odpal nebyl úspěšný, odehrajete železem č. 7 směrem k menšímu cíli.

Úspěšnost vašeho odpalu železem rozhodne o délce vašeho patu (na birdie) nebo o délce vašeho čipu a patu (na par) tak, jak je naznačeno v diagramu. Zahrajte si devět jamek a počítejte skóre.

Proč hrát tuto hru
Tato hra simuluje samotný golf. Odpalování odlišnými holemi na různé cíle s sebou nese nutnost přizpůsobovat se podmínkám a zároveň vždy máte jen jednu šanci. Simulace podmínek na hřišti vám pomůže lépe hrát při samotném turnaji.
Důležitým elementem hry je stres, který na vás hra vyvíjí, a také to, že si uvědomujete důsledky plynoucí z neúspěšné rány. A tento tlak se stupňuje. Jinak řečeno – v této hře je důležitý každý odpal, což je stejné jako na hřišti.
Navíc si můžete měnit náročnost a podle svých schopností libovolně upravit cíl i jeho vzdálenost. Hra je skvělá pro skupinovou a juniorskou přípravu. Ovšem k úspěšnosti potřebujete i vhodné podmínky tréninkového centra, abyste nemuseli daleko přebíhat na čipování a zpět.

Přechodová fáze tréninku
Tento dril vám usnadní přechod do herní sezony. Nenaučíte se sice odpal na 250 metrů, ale pomůže vám přenést zažité dovednosti na hřiště. Pokud na driving range odpalujete jako bůh, ale vaše schopnosti zmizí na prvním týčku, pak je tato hra právě pro vás. Připraví vás totiž na podmínky reálné soutěže. Je to zcela něco jiného než monotónní odpalování míčku stále stejnou holí na totožný cíl.

Autor: Adam Young je profesionální trenér působící ve španělském resortu La Manga Club, autor tréninkového programu „The Strike Plan" a autor úspěšné knihy tipů založených na výzkumech z oblasti motoriky „The Practice Manual".

Odkaz na článek: www.gryyny.com/instruction/105/


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...