FJ StevenBrown

Drajvy jsou pro krásu, ale paty dělají skóre. A přece se tentokrát zaměříme na nejdelší hůl v bagu. Steven Brown se podívá na některé aspekty rány drajvem, konkrétně na nápřah.

S drajvrem při nápřahu Steven otáčí ramena tak daleko, jak je to možné, zároveň s tím otáčí také boky, nicméně ramena se otočí dál. Ve vrcholu nápřahu byste měli cítit určité napětí po celé levé straně těla. Z této pozice pak rozviňte boky, které následují ramena, jež tak dosáhnou velké rychlosti. Jak zjistíte, že jste ramena vytočili úplně? Kontrola je poměrně snadná – levé rameno se musí dostat pod bradu. Nebo jinak – z výchozí pozice plné otočení činí zhruba devadesát stupňů.

I když usiluje o co největší vytočení ramen, dává pozor, aby hůl ve finále dosáhla maximálně do vodorovné polohy se zemí, aby se nedostala za tuto hranici, k čemuž může dojít vinou příliš velkého ohnutí v lokti levé ruky. Pokud se to stane, pak máte tendenci hůl „hodit" z vrcholné fáze nápřahu a spíš hrajete pažemi, namísto práce ramen.

Důležitá je i pozice hlavy hole v závěrečné fázi nápřahu, která rozhoduje o tom, jak líc přivedete do míče. Je-li úderová plocha rovnoběžně s levým předloktím, pak byste míček měli zasáhnout s lící kolmo. Jestliže špička míří k zemi, úderovou plochu otevíráte a hrozí vám slice. Pakliže líc míří k nebi, pravděpodobně zahrajete hook.

Foto: FootJoy


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...