Jak hrát golf

IMG 4454Přes patování, chip, pitch, rotaci a rány hybridem se dostáváme k poslední lekci, a to ke hře z písku. Ta bývá postrachem hráčů, ale věřím, že budete-li se držet mých rad, poradíte si i s nástrahami bankrů. Konkrétně se zaměříme na rány z bankrů v okolí greenů. Holí určenou pro tyto rány je sand wedge, obvykle označovaná jako SW či S. V případě začátečníků bývá součástí standardního setu. Pokud tomu tak není, poohlédněte se po wedžích s loftem mezi 52° až 56°.

Celý článek...

MunŘada hráčů má za to, že pokud jejich rána skončí ve fervejovém bankru, je na problémy a vyšší skóre zaděláno. Nicméně, nemusí tomu tak být. A to ani v případě, že váš míček leží u hrany, ze svahu nebo přímo uprostřed překážky. S několika drobnými úpravami vyváznete i z této „paseky" a stále si uchováte naději na slušné číslo. Dám vám pár tipů, jak si v některých typických případech počínat.

Celý článek...

hyb micDlouhé hole sice v hráčích vzbuzují určité obavy a jsou obtížnější na zvládnutí než třeba železo sedmička, se kterou se obvykle začíná, nicméně překonejte ostych. Hybrid je hůl, jež díky své hmotnosti pracuje téměř sama. Jen musíte vědět, jak na to. PO vysvětlení základního postoje se posuneme k pozici míčku a celému pohybu.

Celý článek...

Vyuziti hybriduHybridy jsou velmi univerzální hole, ideální v případě, že si nerozumíte s dlouhými železy. Mohou tak sloužit jako náhrada za železo č. 5, což ocení zejména mnohé ženy, které pětku železo v bagu často opomíjejí. Hybridy se ovšem v poslední době stále častěji objevují i v bagu profesionálů, mimo jiné i pro širokou variabilitu použití. Dlouhé hole sice v hráčích vzbuzují určité obavy a jsou obtížnější na zvládnutí než třeba železo sedmička, se kterou se obvykle začíná, nicméně překonejte ostych. Hybrid je hůl, jež díky své hmotnosti pracuje téměř sama. Jen musíte vědět, jak na to.

Celý článek...

IMG 4455Jak už víte z minula, pitch je další varianta přihrávky, uplatňovaná ze vzdáleností od 15 do 50 metrů. Ve srovnání s chipem jde o ránu s vyšší trajektorií. Potřebujete-li v cestě na green překonat překážku, představuje pitch prakticky jediné možné řešení. Obvykle se hraje tzv. pitching wedží (PW), případně lze použít jinou wedge z bagu (50°–64°). Jakmile si úder osvojíte, zkuste hole střídat nebo zkracujte úchop, díky tomu získáte jistotu při hře ze všech možných vzdáleností. Vyzkoušejte si rovněž hru z různých míst, sami uvidíte, jak odlišná je třeba rána z husté vyšší trávy, do níž se míč zaboří, ve srovnání s případem, kdy míč leží na krátce střižené ploše.

Celý článek...

DetailUž jste ovšem nejspíš slyšeli, že s rostoucí výkonností bude do popředí vystupovat krátká hra. Právě na greenech a v jejich okolí hráč nasbírá hodně ran navíc, proto se přesuneme k přihrávkám do greenu. Z kratších vzdáleností, zejména pokud v cestě na green neleží žádná překážka, uplatníte chip, se kterým jste se seznámili v úvodních lekcích naší školy. Nyní postoupíme o krok dál a vysvětlíme si, jak zvládnout tzv. pitch, což je další varianta přihrávky. Lze jej využít ve vzdálenostech od 15 do 50 metrů. Ve srovnání s chipem jde o ránu s vyšší trajektorií. Potřebujete-li v cestě na green překonat překážku, představuje pitch prakticky jediné možné řešení.

Celý článek...

vlastni pohybPo dvou úvodních lekcích, ve kterých jsme se seznámili se základy patování a s chipem, který jsme následně procvičovali během třetí lekce, přichází ke slovu rotace. A tentokrát se už budeme věnovat vlastnímu pohybu. Ten můžete nacvičovat jak s holí, tak bez ní. Někteří hráči rotaci bez hole využívají na začátku v rámci rozcvičení a k aktivaci těla. K nácviku je vhodné použít železo č. 6 nebo 7.

Celý článek...

IMG 4440

Po dvou úvodních lekcích, ve kterých jsme se seznámili se základy patování a s chipem, který jsme následně procvičovali během třetí lekce, přichází ke slovu rotace. Tím se dostáváme k dlouhé hře. Při rotaci je důležitá práce celého těla. Zapojují se kolena, boky a nejvíc záda. Pakliže se některá část těla pohybu neúčastní, vzniká blok, v jehož důsledku ztratíte potřebnou energii.

Celý článek...

pohybPo dvou úvodních lekcích, ve kterých jsme se seznámili se základy patování a s chipem, který jsme následně procvičovali během třetí lekce, přichází ke slovu rotace. Tím se dostáváme k dlouhé hře. Při rotaci je důležitá práce celého těla. Zapojují se kolena, boky a nejvíc záda. Pakliže se některá část těla pohybu neúčastní, vzniká blok, v jehož důsledku ztratíte potřebnou energii.

Celý článek...

Pozice micePo dvou úvodních lekcích, ve kterých jsme se seznámili se základy patování a postupně si procvičili paty z kratší i delší vzdálenosti včetně různých sklonů, postoupíme o kousek dál a budeme se věnovat čipování. Chip je úder, který má svým provedením k patování blízko, a tak snadno navážeme na předchozí lekce. Po gripu přistoupíme k dalšíme částem.

Celý článek...

Strana 7 z 49

7

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...