Jak hrát golf

spoluUrčitě i vy máte bohaté zkušenosti s deprivanty a s negativními vlivy nežádoucí sociální interakce při golfu. Nyní zmíním některé možnosti, jak takový negativní vliv snížit. Nejprve se podívejme, jaké reakce doporučují zahraniční odborníci, například Dr. Joan Kingová, která píše pro web Positive Mental Imaginery. Navrhuje následující reakce: Jednou z možností, jak snížit vliv rušivého chování spoluhráčů na vaši hru, je nepřikládat takovým prohřeškům přílišnou důležitost. Nenechat se emocionálně vtáhnout do konfliktu. Při nižší úrovni nevhodného chování spoluhráčů postačí tato diskrétní strategie. V závažnějších případech je nutno přijmout postoj.

Celý článek...

zalozeniŘíká se sice, že drajv je pro „show" a patování ve skutečnosti dělá výsledek. Něco na tom je, ale nesjpíš sami víte, že každé takové moudro platí jen částečně. Bez solidního drajvu nebudete mít příležitost minout pat na birdie, spíše budete zachraňovat double bogey.

Celý článek...

AirSpeederJedním ze spolehlivých nástrojů obchodního i politického marketingu je zneužívání částečných dat a parciálních výsledků k manipulaci zákazníků či občanů. Mýty jsou vytvářeny a předkládány jako věda či pravda. Jedním z takových nebezpečných mýtů v golfu je teorie, že lehčí šafty zaručují vyšší rychlost švihu a následně větší délky ran. Skutečná věda však ukazuje, že je to nesmysl, který poškozuje přesnost hry.

Celý článek...

koloJe zajímavé sledovat, jak tělo důmyslně pracuje. V dnešní době převládá všeobecná tendence zaměřovat pozornost na následky než na příčiny. Je to vcelku logické, požáru si člověk všimne spíš než nevinně tvářícího se doutnajícího uhlíku. Pozitivní na tom je, že máme možnosti, jak ten blížící se požár rozpoznat, a že je stále více lidí ochotných tyto „hořlavé" situace nerozdmýchávat. Dnes se mrkneme na lymfu, takovou nenápadnou nymfu, která roztančí naše zdraví.

Celý článek...

RoUčíte-li se techniku patování, která bude vhodná právě pro vás, je potřeba zohlednit dvě věci. Tou první je vyslat míč po křivce, kterou jste si zvolili, druhá spočívá v dobré kontrole rychlosti. A také se tolik nezaměřujte na techniku, spoléhejte na přirozený instinkt. Je to podobné jako při nadhazování míčku v baseballu nebo při střelbě v basketbale – také se soustředíte na cíl, aniž byste v tu chvíli přemýšleli o technice. Abyste si na greenech počínali úspěšně, zkuste se držet tří uvedených doporučení.

Celý článek...

Jo RaNikoho nepotěší, když zasáhne bankr u greenu, tím spíš, pokud je vlajka navrtána blízko písečné pasti. Situace vyžaduje zachovat klid a pragmatický přístup. Zkuste využít tipy bývalé světové jedničky Jona Rahma.

Celý článek...

RchipZkušenější golfisté už vědí, že mnohé lze zachránit precizní krátkou hrou, a tak i když v poli občas nějakou tu ránu necháte, ještě nemusíte házet flintu do žita. Zatímco některé údery z okolí greenů zvládne i méně zkušený hráč s rutinou, jsou i takové, které vyžadují ke spolehlivému zvládnutí poctivý trénink. někdejší vítěz FedEx Cupu a úspěšný rydercupový reprezentant Evropy Justin Rose vám proto odhalí tajemství úspěšného čipování.

Celý článek...

MenePři drajvu si nepočínám jako golfista, nýbrž jako atlet. To je velký rozdíl. Zaujmu širší postoj, kterým si vybuduju stabilní základnu, nakloním trup, takže mohu míček z týčka „setřít". Umožní mi to také vložit do rány velké množství energie.

Celý článek...

pres garRory, DJ nebo já při hře drajvrem stíráme míček z povrchu, atakujeme ho pod mělkým úhlem, což je pro přesnost důležité. Nejsnáze toho docílíte tak, že hlavu v impaktu udržíte za míčkem. U odpalů, u nichž přesnost hraje klíčovou roli, doporučuju také nižší natýčkování. Pomůže to kontrolovat let míče a snížit rozptyl ran.

Celý článek...

rusJak si počínat, chcete-li drajvy prodloužit na maximum? Účinné řešení představuje draw, rána stáčející se v případě praváků zprava doleva. I při sledování nejdelších hráčů na PGA Tour odhalíte, že většina z nich jich spoléhá právě na tento druh úderu. Důležité je v tomto případě vědět, že tato rána vede k vyššímu loftu líce, tím pádem míči udělíte víc rotace, což naopak redukuje vzdálenost. Přesto, chcete-li prodloužit drajvy, zkuste vytvarovat draw – líc musí být kolmá k míči a přichází k němu zevnitř, přičemž paže musí během švihu rotovat. Volná paže zvyšuje rychlost hlavy hole a dovoluje udržet hlavu hole při zásahu míče kolmo.

Celý článek...

Strana 7 z 52

7

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...