Jak hrát golf

RchipZkušenější golfisté už vědí, že mnohé lze zachránit precizní krátkou hrou, a tak i když v poli občas nějakou tu ránu necháte, ještě nemusíte házet flintu do žita. Zatímco některé údery z okolí greenů zvládne i méně zkušený hráč s rutinou, jsou i takové, které vyžadují ke spolehlivému zvládnutí poctivý trénink. někdejší vítěz FedEx Cupu a úspěšný rydercupový reprezentant Evropy Justin Rose vám proto odhalí tajemství úspěšného čipování.

Celý článek...

MenePři drajvu si nepočínám jako golfista, nýbrž jako atlet. To je velký rozdíl. Zaujmu širší postoj, kterým si vybuduju stabilní základnu, nakloním trup, takže mohu míček z týčka „setřít". Umožní mi to také vložit do rány velké množství energie.

Celý článek...

pres garRory, DJ nebo já při hře drajvrem stíráme míček z povrchu, atakujeme ho pod mělkým úhlem, což je pro přesnost důležité. Nejsnáze toho docílíte tak, že hlavu v impaktu udržíte za míčkem. U odpalů, u nichž přesnost hraje klíčovou roli, doporučuju také nižší natýčkování. Pomůže to kontrolovat let míče a snížit rozptyl ran.

Celý článek...

rusJak si počínat, chcete-li drajvy prodloužit na maximum? Účinné řešení představuje draw, rána stáčející se v případě praváků zprava doleva. I při sledování nejdelších hráčů na PGA Tour odhalíte, že většina z nich jich spoléhá právě na tento druh úderu. Důležité je v tomto případě vědět, že tato rána vede k vyššímu loftu líce, tím pádem míči udělíte víc rotace, což naopak redukuje vzdálenost. Přesto, chcete-li prodloužit drajvy, zkuste vytvarovat draw – líc musí být kolmá k míči a přichází k němu zevnitř, přičemž paže musí během švihu rotovat. Volná paže zvyšuje rychlost hlavy hole a dovoluje udržet hlavu hole při zásahu míče kolmo.

Celý článek...

Sta patAmerická golfistka Stacy Lewis nepatří k nejdelším hráčkám LPGA Tour, řadí se ovšem k nejkonzistentnějším. Nejspíš i proto v minulosti dosáhla až na vrchol světového žebříčku. Významnou roli v tom sehrává úspěšnost na greenech.

Celý článek...

Smith puttVětšina adeptů golfu se učí tuto krásnou hru na základě jakýchsi instrukcí, které získávají buďto od více či méně profesionálních trenérů, nebo od zkušenějších spoluhráčů. V podstatě začínající golfista kopíruje nějaké postupy, které mu byly doporučeny nebo o nichž se dočetl. Součástí takových instrukcí je i údajná nutnost uskutečnit před patem několik cvičných patů nedaleko míčku. Většina z nás věřila, že je to naprosto potřebné. A tak rekreační golfisté poctivě a často bezmyšlenkovitě „šmrdlají" několikrát patrem po trávě greenu nebo foregreenu, než skutečně udeří míček. A drtivá většina se nikdy nezamýšlí, zda je to opravdu nutné a jak to zvyšuje nebo snižuje efektivnost patování.

Celý článek...

wiesI když si Rakušan svým účinkováním na LIV Golf možná u mnoha fanoušků uškodil, nic to nemění na jeho herní zdatnosti. Rozhodl se vám osvětlit rutinu v pozadí lepšího vyrovnání při ráně z odpaliště.

Celý článek...

nohaI golfem nepolíbenému člověku je jasné, že golfisté nachodí mnoho kilometrů, což je dobré pro vybudování skvělé kondičky, ale jsou dny, kdy se může přidružit únava nohou. Obzvlášť v tomto parném letním období, kdy vysoké teploty ubírají na síle a přidávají na objemu dolních končetin. A právě o únavě nohou a jak s ní zatočit budou pojednávat následující řádky.

Celý článek...

slAmerická golfistka Stacy Lewis nepatří k nejdelším hráčkám LPGA Tour, řadí se ovšem k nejkonzistentnějším. Nejspíš i proto v minulosti dosáhla až na vrchol světového žebříčku. Významnou roli v tom sehrává úspěšnost na greenech a kvalitní hra kolem greenů.

Celý článek...

marrko 1Jak jsme slíbili v předchozím vydání časopisu, ve spolupráci s MARRKO CORE přinášíme seriál cvičení na posílení středu těla, posílení ochablého svalstva i na odbourání svalových dysbalancí a zlepšení koordinace pohybu.

Celý článek...

Strana 10 z 55

10

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...