Jak hrát golf

Kas ilJednou z knih, která nejlépe popisuje dekadenci soudobé společnosti, je dílo Neila Postmana „Ubavit se k smrti", kde autor analyzuje sílící potřebu lidí nechat se za každou cenu bavit a rozptylovat. Pro takové typy toužící „ubavit se k smrti" asi nebylo zábavné vítězství norského golfisty Viktora Hovlanda v letošním Tour Championship a tím i ve FedEx Cup 2023.

Celý článek...

Kas ilKdyž napíšu, že hřiště Oak Hill Country Club v Rochesteru, kde se hrál letošní major PGA Championship, bylo brutálně obtížné, vyzní to jako zjevné až banální. Podstatně objevnější už je můj závěr, že právě v takových nejnáročnějších hracích podmínkách mohou rekreační hráči golfu získat užitečné lekce při pozorování nejlepších profesionálů naší planety.

Celý článek...

herolStará známá pravda praví, že se o výsledku rozhoduje na greenech, proto se v příspěvku Lucase Herberta podíváme na patování, konkrétně na rolování míčku. Obdržíte od něho dva tipy, jak tuto činnost zlepšit.

Celý článek...

ihhtCítíte, že byste potřebovali dodat více síly, energie a třeba i trochu zhubnout? Jednou z možností je intervalová hypoxicko-hyperoxická terapie (IHHT) – neboli kyslíkový trénink. Tato unikátní metoda vychází z osvědčeného výškového tréninku astronautů, pilotů a vrcholových sportovců.

Celý článek...

masaz4Chodíte po doktorech s bolestmi břicha, zad nebo hlavy, a přesto jsou všechna lékařská vyšetření v pořádku? Dost možná tkví příčina potíží v nerovnováze vnitřních orgánů. Odhalit a léčit ji umí relativně mladý obor – viscerální fyzioterapie. Specialistů je ale v Česku stále málo.

Celý článek...

kondJako novinářka jsem často na cestách: v autě, v letadle a pak trávím hodně času před obrazovkou počítače. Proto je důležité zařazovat do každodenního programu také pravidelný pohyb, snažit se zdravě jíst, zkrátka vybudovat si vlastní zdravý životní styl. Jeho součástí musí být také odpočinek, relaxace. Ideální příležitost jsem paradoxně našla při pracovní cestě do Centra zdraví Park Igls, malého městečka nedaleko Innsbrucku v Tyrolsku. Pozvání na tématický presstrip „Zdravě hrát golf" ve mně vyvolalo zvědavost. Rozhodla jsem se tedy využít několika klidnějších dnů k „sanaci zevnitř".

Celý článek...

Kas ilPro úspěch a radost v golfu se musíme naučit přesně rozlišovat strategickou opatrnost od ochromujícího strachu a zbabělosti. Vše se pokusím shrnout do praktických rad.

Celý článek...

primerNaše doba přeje žvanilům a šarlatánům, kteří se úspěšně živí pronášením či psaním komplikovaných a nesrozumitelných návodů, jak dělat téměř cokoliv. Nejznámější český neuropsycholog F. Koukolík tomuto nešvaru věnoval knihu Bulšit. „Žvanilové se nás snaží přesvědčit projevy, ohromit reklamou, propagandou, utáhnout pseudovědou a příliš se nezabývají skutečností. Žvanil přehání, vtipkuje, rád se zdobí citáty. Je okázalý, nabízí fanatismus, pověrčivost a prázdnotu."

Celý článek...

fascJejich existence byla doposud často podceňována, hrají přitom zásadní roli při pohybu, vzpřímeném držení těla a jejich špatný stav může blokovat růst svalů. O čem je řeč? O fasciích, tenkých blánách, dokonale oddělujících skupiny svalů či orgánů a zároveň je držících pohromadě. Často bývají označovány jako největší smyslový orgán.

Celý článek...

osvezLéto je v plném proudu, sluneční paprsky nikoho nešetří a mnozí z nás mají tendence se různými způsoby ochlazovat. Je také čas dovolených a cestování. Kombinace zmíněných aspektů však může přinést obtíže a my se mrkneme na to, jak se jich vyvarovat a zpříjemnit si cestování, do vzdálených krajin nebo jen na blízké hřiště.

Celý článek...

Strana 1 z 51

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...