Jak hrát golf

CereaŘíká se, co tě nezabije, to tě posílí. Ve rčeních bývají zakódovaná hluboká a léty prověřená moudra, avšak co se stravování týče, uvedené rčení bohužel neplatí. Vzhledem k současné situaci, kdy se více než kdy jindy skloňuje slovo imunita, by bylo dobré ji nejen skloňovat, ale hlavně posilovat.

Celý článek...

Stres minimalizaceStres je slovo, které v sobě nese negativní náboj. Každý si ho spojuje s problémy a starostmi. Nikdo se neocitne ve stresu, když se mu daří a cítí se dobře. To se navzájem vylučuje. Ať nám stres způsobí sportovní aktivita nebo pracovní a mezilidská komunikace, výsledek je stejný. Naše tělo reaguje na určitý podnět, který nám způsobuje nepříjemné pocity a stavy. Trpí jak psychická, tak fyzická stránka člověka. A protože se psychika odráží na fyzickém stavu, je celá situace o to náročnější.

Celý článek...

UnavaTento pojem se velmi vžil, i když je spíš takovým paradoxem, protože na jaře se začíná příroda probouzet a bujet, tudíž není důvod si myslet, že by to pro člověka mělo být jinak. Ale to by nebyl člověk člověkem, aby si svým chováním nevytvářel jiná pravidla, mnohokrát na úkor sebe sama.

Celý článek...

Jon bunkerV závislosti na poloze míčku, vzdálenosti a umístění vlajky mám v zásobě tři druhy ran z bankru. Standardní úder, kdy míček po dopadu trochu běží, ránu s velkou rotací, která vyletí vysoko a míč po dopadu rychle zastaví, a tzv. chunk and run, kdy míček letí trochu níž a po dopadu má větší doběh. Uvedené dělení ran je však pro potřeby rekreačních hráčů příliš komplikované, proto vám dám tři zásadní rady pro vyhrání míčku z bankru.

Celý článek...

Rooyen greenTřicetiletý Jihoafričan se vloni na Scandinavian Invitational dočkal premiérového titulu na okruhu European Tour a díky dobrým výkonům si vydláždil i první start na letošním Masters v Augustě. Nejen to ho pasuje do role rádce v oblasti hry na greenech a v jejich okolí.

Celý článek...

CamiloVýkony jako na houpačce zažil snad každý golfista. A ani ti nejlepší nejsou vůči ztrátě formy imunní. Potvrzuje to i Camilo Villegas, jehož tělesné proporce vzbuzují obdiv. Z fyzických předností vychází i jeho švih, který je velmi dynamický, nicméně občas potřebuje učesat.

Celý článek...

rekreantAmerický novinář, spisovatel a komentátor stanice ESPN Mike Greenberg je toho názoru, že golf je hra nekonečných chyb a frustrací. Je to tak doopravdy? Zkusme se na to podívat očima rekreačních golfistek a golfistů. Zkusme hledat, zda je skutečně nevyhnutelné, aby každé kolo průměrného golfisty bylo provázeno několika „velkými čísly", která zase všechno zkazí.

Celý článek...

Hlava klidVe všech oborech mezilidské komunikace existuje nebezpečí, které lze definovat slovy: Nezáleží na tom, co vy říkáte, ale na tom, jak to ostatní slyší. Tento problém vždy kontaminoval golfovou výuku a bylo a je jen málo trenérů schopných žákům předávat přesně tu myšlenku, kterou sdělit chtěli a měli. A asi ještě méně těch, kteří jsou natolik svědomití, že soustavně ověřují, zda žačka či žák chápou správně jejich slova.

Celý článek...

ZacatekMožná se pamatujete, že jsem kdysi napsal, že golfový švih je nedělitelný organismus. Když ho rozpitváme, bude jako mrtvá kočka. V podstatě je to pravda, ale přece jen jsem během desítek let v golfu a okolo golfu nabyl přesvědčení, že existuje jedna část golfového švihu, o které se dá říci, že je zcela nejdůležitější.

Celý článek...

LelekCítíte se nesví, když kolem vás není vzruch a kvas? Máte pocit, že při nicnedělání jen maříte čas? Tentokrát bude řeč o klidu a tichu i o tom, co nám může občasné či dokonce pravidelné lelkování přinést. Čeština nabízí krásné slovo: pohoda. Proč toho tedy nevyužít a pravidelně nezačlenit do praxe. Takže se pohodlně usaďte, přečtěte si článek a pak si třeba ještě v klidu zalelkujte.

Celý článek...

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...