Jak hrát golf

spanI když jsme stále jednou nohou v zimním období a bude ještě nějaký ten pátek trvat, než se oteplí, jaro už začíná poklepávat na dveře. Ne nadarmo tento okamžik vystihuje nepříliš známé pořekadlo: „V únoru se příroda probouzí ze zimního spánku, ačkoliv sníh a led stále hrají svou tajemnou partituru." Není od věci se na tento úžasný okamžik, kdy se budí příroda, patřičně připravit, abychom do nového jarního období vykročili v plné síle a nepotáceli se jako ospalí medvědi. Což se na golfu bude jistě hodit.

Celý článek...

romiNa hře Roryho McIlroye často obdivujeme především dlouhé drajvy, v jejich stínu tak zůstává jeho konzistentní hra železy, včetně perfektního zásahu míčku. Ne nadarmo se ve statistice úderů získaných při ranách do greenu řadí mezi absolutní špičku, když získává takřka ránu na kolo. Pojďme se proto podívat na pár klíčových atributů, které mu pomáhají k perfektnímu ataku greenu.

Celý článek...

Kas ilKoncem října se v Amata Spring Coutry Club v Thajsku hrálo amatérské mistrovství Asie a Pacifické oblasti. O hřišti samém by se dalo psát dlouho, je skutečné krásné a například je jedno ze dvou na světě, která mají plovoucí ostrovní green, jenž se dá dle potřeby přitahovat do různé vzdálenosti od odpaliště. A na tento 17. green se jezdí lodí a hráči u toho pro štěstí krmí rybičky v jezeře za asistence půvabných thajských keddy dívek. Ale o tom všem psát nechci. Zaujal mne jeden komentář, který během přenosu ze zmíněného turnaje v televizi nabídnul divákům Alan Babický.

Celý článek...

igl„Často se mylně domníváme, že trpíme potravinovými alergiemi, přitom jen naše tělo nefunguje správně. Přibližně 70 % imunitního systému totiž souvisí s činností střev. Pokud tedy chceme obnovit v těle rovnováhu, jsou očista a optimální stav střevní sliznice naprosto zásadní," vysvětluje Peter Gartner.

Celý článek...

wedge greenJedno z chování, které v golfu zákonitě vede ke špatným výsledkům, je bezmyšlenkovitá mechanická hra bez strategického uvážení situace a bez kreativity. Mohl bych uvádět hodně příkladů, kdy si zvláště rekreační golfisté škodí tím, že hrají bez fantazie a nevyhodnocují pečlivě všechny možnosti řešení herních situací. Tentokrát chci upozornit na situace, kdy míček leží už na greenu, ale daleko od jamky a v cestě patu se nachází třeba „záliv" greenu nebo je profil greenu takový, že běžný pat má málo nadějí na úspěch.

Celý článek...

fwtmMám rád statistiky. V naší post-faktické době jsme totiž vystaveni historicky největšímu přívalu informací, které jsou buďto nepřesné, nebo záměrně zavádějící. Antivěda je populárnější než věda. A proto si vážím seriózních odborných statistik. Za nejzajímavější považuji ty, které vyvracejí obecně vžité mýty a pověry.

Celý článek...

colČasté nemoci, poruchy spánku, neustálá únava, bolavé klouby – to vše ukazuje na oslabenou imunitu. Jak ji podpořit? Nestačí-li zdravý životní styl, může pomoci terapie vitamínem C nebo blahodárná lymfodrenáž.

Celý článek...

rc rolex

Pojďme se ještě jednou ohlédnout za letošním Ryder Cupem z pohledu přípravy týmu. Jednoznačně lepší metodu zvolil evropský kapitán Luke Donald. Abychom to pochopili, musíme odbočit směrem ke hřišti Marco Simone. Je to hřiště krásné a velmi vhodné pro formát hry na jamky. Jeho kouzlo spočívá zejména v různé gradaci obtížnosti úseků a ve střídání dlouhých parů 4 s krátkými pary 4, kde se útočí riskantně přímo na greeny.

Celý článek...

thor bun

Patří k nejtěžším ranám v golfu. A je jasné proč. Každý golfista nejspíš ví, jak písek dokáže zpomalit hůl. U desetimetrových ran to nemusí být až tak fatální, ale potřebujeme-li překonat delší písečnou oblast, najednou je to zcela jiná záležitost. Jak na to? Klíčové je vzít písek a vyvinout rychlost. Abyste přidali metry, vezměte o číslo nižší hůl a nebojte se holí razantně švihnout.

Celý článek...

Kas ilNapříč golfovými médii světa shodně publicisté shledali, že golfisté všech národů mají tendenci pamatovat si jen své nejlepší rány. To ve většině případů znamená své nejdelší rány. Rádi sami sebe spatřujeme jako lepší a schopnější, nežli je skutečnost. Takže běžný rekreační golfista si nesmazatelně vryje do paměti šťastnou náhodu, když zahrál míček těsně k jamce ze 130 metrů devítkou železem. Že měl u toho silný vítr v zádech, to zapomene. A pak soustavně nechápe, proč nechává rány krátké.

Celý článek...

Strana 3 z 54

3

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...