Jak hrát golf

colČasté nemoci, poruchy spánku, neustálá únava, bolavé klouby – to vše ukazuje na oslabenou imunitu. Jak ji podpořit? Nestačí-li zdravý životní styl, může pomoci terapie vitamínem C nebo blahodárná lymfodrenáž.

Celý článek...

rc rolex

Pojďme se ještě jednou ohlédnout za letošním Ryder Cupem z pohledu přípravy týmu. Jednoznačně lepší metodu zvolil evropský kapitán Luke Donald. Abychom to pochopili, musíme odbočit směrem ke hřišti Marco Simone. Je to hřiště krásné a velmi vhodné pro formát hry na jamky. Jeho kouzlo spočívá zejména v různé gradaci obtížnosti úseků a ve střídání dlouhých parů 4 s krátkými pary 4, kde se útočí riskantně přímo na greeny.

Celý článek...

thor bun

Patří k nejtěžším ranám v golfu. A je jasné proč. Každý golfista nejspíš ví, jak písek dokáže zpomalit hůl. U desetimetrových ran to nemusí být až tak fatální, ale potřebujeme-li překonat delší písečnou oblast, najednou je to zcela jiná záležitost. Jak na to? Klíčové je vzít písek a vyvinout rychlost. Abyste přidali metry, vezměte o číslo nižší hůl a nebojte se holí razantně švihnout.

Celý článek...

Kas ilNapříč golfovými médii světa shodně publicisté shledali, že golfisté všech národů mají tendenci pamatovat si jen své nejlepší rány. To ve většině případů znamená své nejdelší rány. Rádi sami sebe spatřujeme jako lepší a schopnější, nežli je skutečnost. Takže běžný rekreační golfista si nesmazatelně vryje do paměti šťastnou náhodu, když zahrál míček těsně k jamce ze 130 metrů devítkou železem. Že měl u toho silný vítr v zádech, to zapomene. A pak soustavně nechápe, proč nechává rány krátké.

Celý článek...

twdObčas potřebujete přehrát z týčka překážky vzdálené i přes 200 metrů, nicméně neméně důležitou roli hraje také správné umístění míčku. Proto vám na základě rad Tigera Woodse odhalíme pár věcí, nad kterými stojí za to se alespoň zamyslet.

Celý článek...

masBolesti svalů a kloubů postihnou alespoň párkrát v životě každého člověka. Někdy jde o chvilkové přetížení, jindy o akutní blokády, poúrazový stav nebo chronické potíže. Vždy je ale dobré situaci řešit. Na jaké specialisty a s jakými problémy pohybového aparátu se obracet?

Celý článek...

mozJak se udržet v kondici do vysokého věku? Dlouhodobé údaje za dvě desetiletí ukazují, že pro zdraví mozku po šedesátce je rozhodující střední věk. Američané to vyjadřují stručně a výstižně – Life's Simple 7. Sedm jednoduchých faktorů, které zásadně rozhodují o zdravotním stavu: přestat kouřit, lépe se stravovat, být aktivní, snížit váhu, mít krevní tlak a cholesterol pod kontrolou a snížit hladinu cukru v krvi.

Celý článek...

foodPrávě jsme vstoupili do podzimního období, které nabízí nejen krásu přírody oděnou do originálního různobarevného kabátku, ale může s sebou přinášet určitá, méně příjemná specifika, kterými si nikdo tento čas nechce kazit. Nebude řeč o počasí, protože v golfu platí ověnčené „není špatného počasí, je jen špatně oblečený golfista", ale o tom, jak se udržet v kondici.

Celý článek...

Kas ilJednou z knih, která nejlépe popisuje dekadenci soudobé společnosti, je dílo Neila Postmana „Ubavit se k smrti", kde autor analyzuje sílící potřebu lidí nechat se za každou cenu bavit a rozptylovat. Pro takové typy toužící „ubavit se k smrti" asi nebylo zábavné vítězství norského golfisty Viktora Hovlanda v letošním Tour Championship a tím i ve FedEx Cup 2023.

Celý článek...

Kas ilKdyž napíšu, že hřiště Oak Hill Country Club v Rochesteru, kde se hrál letošní major PGA Championship, bylo brutálně obtížné, vyzní to jako zjevné až banální. Podstatně objevnější už je můj závěr, že právě v takových nejnáročnějších hracích podmínkách mohou rekreační hráči golfu získat užitečné lekce při pozorování nejlepších profesionálů naší planety.

Celý článek...

Strana 4 z 54

4

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...