Jak hrát golf

bodytec-krmicek-750Kdo by nechtěl zlepšit svoji hru, zlepšit švih, kondici, či vstávat z postele každé ráno bez omezující bolesti zad, s pocitem pevnějšího a silnějšího těla, nebo dokonce ubrat nějaké to kilo navíc. Jenže představa hodin a hodin strávených cvičením, ve fitku, polykáním kilometrů na kole, nebo při běhání, leckoho odradí. Nicméně existuje způsob. Účinný, efektivní, bezpečný, a navíc stačí pouhých 20 minut procedury týdně, abyste dostali své tělo do kondice. Řeč je o EMS, tedy Elektro Myo Stimulaci, nebo chcete-li o elektrické stimulaci svalů. Technologii, kterou používá pro výcvik astronautů i NASA a kterou nyní využívají i golfisté pro svoje zlepšení. Nejlépe rovnou s tím nepovolanějším, Tomášem Krmíčkem, zakladatelem největší sítě EMS studií BODY EXPRESS v Česku, jenž využívá technologii miha bodytec.

Celý článek...

bodytec-ilu-75021. května 2023 časopis PGA, Americká golfová fitness asociace a společnost miha bodytec podepsaly exklusivní partnerství s cílem rozšířit dosah celotělové elektrostimulace svalů v golfovém průmyslu. Jako exkluzivní partner pro zařízení WB-EMS bude společnost miha bodytec demonstrovat účinnost tréninku WB-EMS přidružené asociaci Golf Fitness Association of America, kterou vydavatelé časopisu PGA Magazine vytvořili v roce 2020, aby uspokojila rostoucí trh profesionálů v oblasti fitness, zdraví a wellness. Tréninky s celotělovým EMS před nebo po golfovém kole se ukázaly jako prospěšné jako zahřívací protokol a také pomohly hráčům všech úrovní rozvinout symetrickou sílu a stabilitu a zvýšit rychlost švihu a vzdálenost úderu. miha bodytec je vědecky ověřené řešení pro celotělový trénink a je schváleno FDA pro cvičení, preskriptivní i nepředpisové lékařské použití a pro sportovní rehabilitaci.

Celý článek...

lhMysl rekreačního golfisty je pohříchu velmi náchylná k absorbování nesmyslů, které mají zhoubný vliv na výsledky. Opakovaně jsem si všimnul, jak naši komentátoři přenosů vrcholových golfových turnajů říkají o nějakém hráči, že je to frajer a „zase jde po tyči". Přeloženo do češtiny to znamená, že golfista zvolil riskantní ránu s cílem zastavit míček co nejblíže od jamky. A tak naši Milošové a Milušky naivně věří, že jejich svatou povinností, když mají green na dosah, je vždy atakovat za každou cenu vlajku.

Celý článek...

twrV každém případě je vhodné přijet na hřiště včas. Avšak rozcvičení a trénink před hrou, to je zase jiná kategorie. Určitě v ní neplatí – čím více, tím lépe. Rozhýbání kloubů a trocha strečinku je nutná pro každého, ale tam také končí jakákoliv možnost plošné rady. Příprava před hrou je vysoce individuální a závisí na osobnostních vlastnostech a rituálech každé golfistky či golfisty. V této oblasti se dokonce různí i rady renomovaných trenérů. Někdo doporučuje procvičit na driving range všechny hole, jiný spíše radí čipovat a patovat, další doporučuje wedže. Lze najít nějaká obecnější doporučení?

Celý článek...

Kas ilJack Nicklaus opakovaně radil golfistům, aby se naučili přijmout švih a stranovou rotaci, které si toho dne přinesli na hřiště. V případě profesionálů se předpokládá, že ovládají tvarování ran na obě strany. Neboli že dokáží dle potřeby hrát dró i fejd. Příběhy z profesionálního golfu však ukazují, že tenhle mýtus není zcela pravdivý. Mezi úspěšnými golfisty, kteří vyhráli vrcholné turnaje americké i evropské tour, patřili a patří i takoví, kteří používají zejména svoji přirozenou stranovou rotaci a tu opačnou zkoušejí jen neradi a pouze v případě krajní nutnosti.

Celý článek...

Kas ilV našich krajích se s oblibou říká, že nejlepším hajným je napravený pytlák. Z hlediska takových přímých nežádoucích zkušeností musím doznat, že jsem v minulosti opakovaně přicházel na ranní partii golfu po dlouhém flámu. Kdesi v 90. letech minulého století jsem byl v Brasília členem mezinárodní party golfistů, jež měla ve zvyku soutěžit ve skupinovém formátu. Když jsem se jednou dostavil na odpaliště s následky dlouhé noci doprovázené alkoholem, už dopředu jsem se omlouval spoluhráči z britské ambasády. Ten mě povzbudivě poplácal po zádech a řekl: „To je v pořádku, alespoň budeš držet hlavu dole."

Celý článek...

Kas ilKlasickou nevynucenou chybou rekreačních golfistů je přecenění chybné rány a následné psychické důsledky. Již zmíněný Walter Hagen, který byl de facto zakladatelem profesionálního golfu, proslul následující strategií: „Vím, že za jedno kolo udělám nejméně sedm špatných ran. Takže, když přijde ta první, tak se tím nenechám znervóznit. Vím, že je to jedna z těch sedmi."

Celý článek...

makKdo by neznal Čapkovu divadelní hru Věc Makropulos. Pohrávání si s myšlenkou nesmrtelnosti či rovnou touha po ní provází lidstvo a zřejmě i nadále ho bude provázet... nejspíš nekonečně. V současnosti se nám sice délka života oproti minulosti údajně prodloužila, ale spíš než délka života se řeší „provozuschopný" stav. Nač žít nekonečně, kdyby si to člověk nemohl patřičně užít? Tajemství nesmrtelnosti vám tentokrát nenabídnu, ale můžu poodhalit tajemství zajímavé molekuly dlouhověkosti – NMN.

Celý článek...

chhZatímco při odpalu je žádoucí, abyste míček zasáhli v okamžiku, kdy se hůl pohybuje po vzestupné dráze, při hře železy z ferveje se snažíme míček stlačit. Pro snazší ilustraci si lze představit, že jej chcete zmáčknout. Úhel ataku proto vedete shora. Správná technika vám pomůže docílit čistého, razantního zásahu a pronikavého letu míčku.

Celý článek...

rafSprávné vyrovnání těla a hole představuje základ. A přestože amatérští hráči si uvědomují potřebu správného postavení, často vidím hned několik chyb, kterých se přitom dopouštějí.

Celý článek...

Strana 5 z 54

5

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...