Jak hrát golf

ZalAmerický golfista Will Zalatoris sice zatím čeká na svůj vavřín z PGA Tour, přesto už můžeme tvrdit, že z komety přerost ve stálici čeřící hladiny vyšších příček výsledkových listin. A to jej určitě opravňuje k udělení několika zajímavých rad.

Celý článek...

An

Desetinásobnou vítězku majoru a někdejší světovou jedničku Anniku Sörenstam asi netřeba dlouze představovat. Třebaže už soutěžnímu golfu na vrcholové úrovní řekla sbohem, její rady určitě přijdou vhod. Velmi často se dostanete do situace, kdy míč dopadne přesně do takové vzdálenosti, že se před následující ranou musíte rozhodovat mezi dvěma za sebou jdoucími holemi. Co si v takovém případě počít? Zkuste se držet Anničiných tipů.

Celý článek...

DaBěžná předúderová rutina je v podstatě jakýsi soubor rituálních tanečních pohybů. Dayova rutina má navíc dvě důležité složky: 1) vizualizace, 2) dechové cvičení. Každý z vás, kdo v uplynulých letech sledoval hlavní golfové turnaje, si mohl této kombinace povšimnout. Zjevně se mu tímto způsobem daří odpoutat se od rušivých vlivů okolí a maximalizovat spolupráci mezi mozkem a svaly při následném úderu.

Celý článek...

Rahm pisObčas člověk zahraje ránu, po které míček letí mimo žádoucí směr. Následně si vyslechne jen zklamané vydechnutí fanoušků poté, co míček dopadne do písečné překážky. Je to svým způsobem pochopitelná reakce, neboť pro většinu z přítomných diváků tyto rány bývají postrachem. Řeknu vám proto pár věcí, kterých je dobré se držet.

Celý článek...

ilu-advice-750Prošel si tím každý, kdo kdy hrál a hraje golf. Na drivingu pálíte jednu skvělou ránu za druhou, pak přijdete na odpaliště první jamky plni sebevědomí, že si hřiště dneska podáte, jenže místo toho hned první rána letí daleko mimo plánovaný cíl. Místo nadšení žadoníte o mulligan. Možná vás tahle situace nepotká hned na prvním odpališti, ale třeba uprostřed čtvrté fairwaye. Ať tak, či onak, s tím, že některá rána nevyjde podle plánu, se musí počítat. A rozhodně se nenechte ovládnout zlobou a vztekem. Za prvé to nepomůže vašemu golfu a za druhé, nikdo nechce strávit s naštvaným a nadávajícím golfistou ve flightu třeba další čtyři hodiny. Rozhodně je lepší být dopředu připravený na to, že každý golfový úder nemůže být dokonalý. Co ale s tím, abychom se dokázali přenést přes ty nepovedené rány? Nabízíme tři triky, jak na to...

Celý článek...

MarrkoCvičební pomůcka Marrko Core sestává z lana, navrženého speciálně pro potřeby tohoto náčiní. K jednomu konci je připojena protiskluzová, ergonomicky tvarovaná rukojeť s antiseptickým povrchem, zakončená bezpečnostním páskem. Druhý konec lana je spojen s nosičem závaží, tzv. zatěžovací hlavicí. Závaží jsou vyměnitelná, hmotnost tak můžete měnit v rozsahu 385 až 530 gramů. Jádro hlavice i rukojeti jsou tvrdé, naproti tomu povrch je měkký, což souvisí s bezpečností. Pomůcka vyniká nízkou hmotností i skladností, snadno ji přenesete v kapse. Díky jednoduchosti zvládne cvičení prakticky každý.

Celý článek...

Zala inWill Zalatoris vyletěl v předloňské sezoně na US Open a že nebude kometou, která rychle zhasne, nás přesvědčoval i v roce 2021. Třebaže na titul z PGA Tour zatím čeká, snad je coby druhý hráč loňského Masters oprávněný udělit vám nějakou užitečnou radu. Vytáhlý Američan to vzal od začátku a zaměřil se na úplné základy.

Celý článek...

KroviJedna z nejčastějších chyb, které se dopouštějí rekreační golfistky a golfisté, je chybná strategie při volbě hole. Je to také jedna z chyb „nejdražších" z hlediska škod na skóre.

Celý článek...

UcteSeniorní věk přináší různé neradostné důsledky, ale pokud jsme vnímaví, nabízí rovněž jednu výhodu: větší schopnost odstupu a nadhledu a tím lepší pochopení toho, o co jsme se snažili. Takže dnes, po 42 letech prožitých na golfu a okolo golfu, vidím zřetelně, že jsou dvě cesty, jak učit lidi hrát golf. Buďto do nich hustit jakýsi údajně ideální jednotný golfový švih. Nebo je učit hrát golf.

Celý článek...

PomalaNemám rád turnaje typu VIP, které dávají dohromady golfisty velmi různých výkonností, takže se nakonec hraje třeba i více než šest hodin. Takové vleklé turnaje plné čekání mi vždy spolehlivě způsobí zhroucení a špatný výsledek. Až dosud jsem si myslel, že je to pouze jakási moje sociální nedostatečnost nebo podivínství, ale statistické výsledky, které sebrala firma ARCCOS GOLF naznačují, že pomalá hra škodí všem.

Celý článek...

Strana 5 z 49

5

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...