Jak hrát golf

core 4Čtvrtý díl kondičního seriálu, připravený ve spolupráci s Martinem Kofroněm, autorem cvičební pomůcky MARRKO CORE, vás naučí důkladně zapojit spodní břišní svaly, tedy tu svalovou partii, kterou při posilování břicha často opomíjíme.

Celý článek...

sauMožností, jak se zapotit, máme hodně. Ovšem žádná není spojená s tak minimální námahou a současně s tak velkým účinkem jako návštěva sauny. Ta láká především v souvislosti s klesajícími venkovními teplotami i úbytkem denního světla. Člověk hledá útočiště před depresivním počasím v ráji tepla a vody. Pořádně se zapotit ale znamená daleko více: jde o dokonalou očistu těla i ducha, posílení srdce a krevního oběhu, odplavení stresu, napětí i bolesti. Pravidelné návštěvy sauny – tedy střídání teplot – horko v potírně a prudké ochlazení – posilují imunitu a obranychopnost organizmu, pomáhají ničit viry a bakterie a tím předcházet různým chřipkám.

Celý článek...

Vokey wedgeNechci vyvolávat debatu, zda by bylo lepší žít a hrát golf v zemi, kde je stále hezké počasí, teplo a ideální stav fervejí. Z mnoha debat vím, že v naší zemi žije docela dost lidí, kteří mají rádi podzimní a jarní chlad, a dokonce i mlhy. Nebudu jim to vymlouvat, jen nabídnu jednu radu, jak přizpůsobit hru wedžemi stavu fervejí, které jsou na podzim a na jaře mokré a někde dokonce plné rozblácených žížalinců.

Celý článek...

pisPokud je vaším koníčkem nemyslet a současně jste si koupili set želez, který končí holí, na které je napsáno SW neboli sand wedge, pak možná máte dojem, že se snažím komplikovat jednoduchý problém hry z písku. Ale skutečnost je jiná. Pokud chcete dobře ovládnout hru z bankrů, doporučuji vám, abyste byli tvůrčí a vyzkoušeli různé varianty. Možná někdo z vás na youtube viděl zajímavé video, v němž hraje talentovaný španělský profesionál Jon Rahm z bankru u greenu železo číslo 4. Tohle asi na vás bude příliš náročný experiment, ale odneste si z tohoto pokusu závěr, že z bankrů není nutné vždy hrát jen SW.

Celý článek...

il capNedávno byl na trh uveden revoluční puttovací senzor Capto druhé generace, nyní přichází firma Precision s další novinkou, která opět posouvá možnosti tréninku puttování, tedy jednoznačně té nejdůležitější části hry. O čem je řeč?

Celý článek...

iron armTřetí díl kondičního seriálu, připravený ve spolupráci s Martinem Kofroněm, autorem cvičební pomůcky MARRKO CORE, vás naučí vyrovnávat trup při jednostranné zátěži. Cvik Iron Arm je ideální pro vyrovnání trupu při jednostranné zátěži. Posiluje a protahuje trapézové a mezilopatkové svalstvo. Ochablé nebo zatuhlé trapézy jsou přitom častou příčinou problémů s krční páteří. Kromě trupu kompletně posílíte i celé paže. Při cviku kroužíte rukou, trup je bez pohybu. Dejte pozor, abyste kroužili nejen v ose před tělem, ale také za tělem, tím aktivujete mezilopatkové i trapézové svaly. Vzhledem k náročnosti cviku se ženám doporučuje cvičit krátce a s nejnižší hmotností.

Celý článek...

krenZima je tu a s ním přišlo i sychravé počasí, které se nám dostává doslova pod kůži a může ovlivňovat nejen naši náladu, ale i zdraví. Tohle vlastně není nic nového, ale jak známo, opakování je matka moudrosti, tudíž se zároveň nabízí oprášit nějaké tipy, abychom si i toto období užili plnými doušky, v celé jeho barvité kráse.

Celý článek...

butterPřinášíme druhý díl kondičního seriálu, který jsme připravili s Martinem Kofroněm, autorem cvičební pomůcky MARRKO CORE. Ta slouží k posílení středu těla a ochablého svalstva, službu odvede i při odbourávání svalových dysbalancí a zlepšení koordinace pohybu.

Celý článek...

grUž v minulosti jsem napsal článek, v němž jsem doporučoval věnovat větší pozornost velikostem gripů holí a nehrát mechanicky jen s tou standardní, s jakou jste hole koupili. Jsme různě vysocí, máme různě velké ruce správná volba velikosti gripu může zvýšit efektivnost hry, a dokonce vyléčit některé nešvary, jako je například příliš křečovitý úchop hole.

Celý článek...

modPodařilo se mi identifikovat jedno nebezpečí pro rekreační golfisty, jemuž jsou vystaveni zvláště ti, kteří soustavně hrají na jednom domácím hřišti. Zatímco bludní „všudyhrálové" střídají hřiště a jsou tak postaveni před nutnost hrát pokaždé z jiných situací a vzdáleností, golfisté, kteří „hoblují" stále stejné hřiště, jsou ohroženi rizikem, že budou užívat jen několik holí a jejich herní technika bude stagnovat a zhoršovat se.

Celý článek...

Strana 5 z 52

5

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...