Jak hrát golf

Zala inWill Zalatoris vyletěl v předloňské sezoně na US Open a že nebude kometou, která rychle zhasne, nás přesvědčoval i v roce 2021. Třebaže na titul z PGA Tour zatím čeká, snad je coby druhý hráč loňského Masters oprávněný udělit vám nějakou užitečnou radu. Vytáhlý Američan to vzal od začátku a zaměřil se na úplné základy.

Celý článek...

KroviJedna z nejčastějších chyb, které se dopouštějí rekreační golfistky a golfisté, je chybná strategie při volbě hole. Je to také jedna z chyb „nejdražších" z hlediska škod na skóre.

Celý článek...

UcteSeniorní věk přináší různé neradostné důsledky, ale pokud jsme vnímaví, nabízí rovněž jednu výhodu: větší schopnost odstupu a nadhledu a tím lepší pochopení toho, o co jsme se snažili. Takže dnes, po 42 letech prožitých na golfu a okolo golfu, vidím zřetelně, že jsou dvě cesty, jak učit lidi hrát golf. Buďto do nich hustit jakýsi údajně ideální jednotný golfový švih. Nebo je učit hrát golf.

Celý článek...

PomalaNemám rád turnaje typu VIP, které dávají dohromady golfisty velmi různých výkonností, takže se nakonec hraje třeba i více než šest hodin. Takové vleklé turnaje plné čekání mi vždy spolehlivě způsobí zhroucení a špatný výsledek. Až dosud jsem si myslel, že je to pouze jakási moje sociální nedostatečnost nebo podivínství, ale statistické výsledky, které sebrala firma ARCCOS GOLF naznačují, že pomalá hra škodí všem.

Celý článek...

OgJsou dny, kdy se vám na hřišti daří vše, nač sáhnete, ale jsou i takové, kdy máte do top formy daleko. V takových chvílích jste vděční za každou ušetřenou ránu, snad vám proto budou vhod rady někdejšího šampiona US Open Geoffa Ogilvyho.

Celý článek...

KuMaPokud bychom si položili otázku, který z předních profesionálních golfistů patří mezi nejkonzistentnější hráče na PGA Tour, vsadím se, že velká většina fanoušků i odborníků by na svém seznamu uvedla jméno Matta Kuchara. Čtyřnásobný účastník Ryder Cupu a vítěz 9 turnajů PGA Tour patří mezi stálice a pravidelně sbírá tituly a umístění v popředí výsledkových listin. Zkuste využít některý z jeho tipů, které vás provedou od odpaliště až na green.

Celý článek...

Capto-750Zimní období nabízí ideální příležitost pro zlepšení krátké hry, především patování. Revoluční systém CAPTO 2gen představuje absolutní novinku pro diagnostiku patování. Popisovaný přístroj využívá nejmodernější technologie a vyhodnocuje tak v řádech milisekund techniku patovacího pohybu.

Celý článek...

KasChcete si více užít golf a u toho se současně zlepšovat? Že tahle kombinace není možná? Ale je! Stačí jen zapomenout motivační citáty, nečíst články mentálních koučů a lépe poznat vlastní schopnosti a slabiny. Nechtít nemožné a co nejlépe využít to, co opravdu dokážeme. Nepřítelem dobrého výsledku totiž často bývá nereálný sen o dokonalosti.

Celý článek...

ThoU ran železem do greenu ze vzdálenosti do 100 metrů a od 100 do 150 metrů je důležité soustředit se na dráhu hole a rovinu švihu. Zaměřím se proto na několik klíčových bodů, na které byste si měli dát pozor.

Celý článek...

RelZ nového roku je již trochu ukrojeno a je zřejmé, zda ti, co si něco předsevzali, kráčí i nadále po cestě svého záměru, nebo z ní sešli. Ať tak či onak, na bilancování je ještě brzy. Nicméně, patrně se nebudu příliš mýlit, když řeknu, že všichni toužíme po šťastném životě plném zdraví, a i když máme kolem sebe řadu návodů, včetně našeho letitého setkávání v tomto časopise, ne vždy si něco z těch pouček začleníme do svého života, protože měnit životní styl či stravování nemusí být snadné. Upustit od hluboce zakořeněných zvyků nejde lusknutím prstů. Ale pro své zdraví lze udělat hodně, a přitom stačí udělat jen něco málo navíc.

Celý článek...

Strana 5 z 49

5

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...