twdObčas potřebujete přehrát z týčka překážky vzdálené i přes 200 metrů, nicméně neméně důležitou roli hraje také správné umístění míčku. Proto vám na základě rad Tigera Woodse odhalíme pár věcí, nad kterými stojí za to se alespoň zamyslet.

1. Rána na jistotu
Jsou situace, kdy spíš než metry délky potřebujete přesnost. Pro takové údery z odpaliště je jako stvořený fade. Ramena více otevřete směrem k cíli, takže míří mírně vlevo od místa, kam chcete zahrát. Postavení nohou však neměňte, držte je kolmo k cílové linii. Pomáhá to při otáčení boků v nápřahu. Stejně tak líc míří tam, kam má míček startovat. Pak už se řádně napřáhněte a švihněte zlehka dovnitř. Důležitou roli hrají boky. V momentě, kdy se hlava hole blíží k míčku, jsou boky i hruď otočené směrem k cíli.

2. Pozice impaktu
S přiblížením hole k míčku se hrudník i boky otáčejí na cíl. Nebojte se v impaktu hůl vypustit dovnitř. Míček tak vystartuje vlevo a bude se vracet k cíli. Dejte si pozor na příliš brzké a rychlé otáčení hrudi, protože hrozí, že v impaktu zpomalí, což vede ke šlajsu. Všimněte si také plně propnutých paží v impaktu, které bývají „podpisem" těch nejlepších hráčů. Docílíte jich tak, že levé rameno necháte při vypouštění hole posunout nahoru, pryč od cílové linie.

3. Míček smeťte
Rány fervejovým dřevem patří k těm složitějším. U amatérských hráčů vídám dvě chyby, jednak před odehráním míčku trefí zem, druhou chybou bývá zásah horní části míčku, takže se vznese jen mírně nad zem a urazí podstatně kratší vzdálenost, než byste si přáli.
Pro čisté trefení míčku je třeba upravit švih tak, abyste míček pouze sebrali z povrchu. Do nejnižšího bodu švihového oblouku se tak dostanete až poté, co míček zasáhnete. Dosáhnete toho tak, že hůl povedete zvenku dovnitř. Napřáhněte se jako obvykle, při spouštění hole pak ruce lehce odtlačte od těla a v impaktu švihejte holí vlevo od cíle. Díky tomu míček trefíte čistěji.

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...