Kas ilV našich krajích se s oblibou říká, že nejlepším hajným je napravený pytlák. Z hlediska takových přímých nežádoucích zkušeností musím doznat, že jsem v minulosti opakovaně přicházel na ranní partii golfu po dlouhém flámu. Kdesi v 90. letech minulého století jsem byl v Brasília členem mezinárodní party golfistů, jež měla ve zvyku soutěžit ve skupinovém formátu. Když jsem se jednou dostavil na odpaliště s následky dlouhé noci doprovázené alkoholem, už dopředu jsem se omlouval spoluhráči z britské ambasády. Ten mě povzbudivě poplácal po zádech a řekl: „To je v pořádku, alespoň budeš držet hlavu dole."

Nedávno jsem v Praze v Hodkovičkách pozoroval mladý pár golfistů, kteří si před začátkem hry bohatě dopřávali aperol z velké termosky. Věřili, že jim to dodá uvolněnost. V golfové fámotvorbě jsou oblíbené příběhy o tom, jak někdo přišel na hřiště podroušený a pak zahrál životní výsledek. Prosím, nevěřte tomu. Je sice možné v takovém stavu vyprodukovat náhodnou dobrou ránu, ale statisticky je neúprosně jasné, že jakákoliv „dietní chyba" se negativně promítne do výsledku. Pokud si po nějaké oslavě chcete jen provětrat hlavu na golfu, nic proti tomu. Ale raději nepočítejte rány.
Další způsob, jak ještě před příchodem na první odpaliště negativně ovlivnit svůj výsledek, je stres způsobený spěchem. Je k neuvěření, jak často v tomto ohledu golfisté chybují. Pokud zrovna nebydlíte v golfovém kondominiu v docházkové vzdálenosti na hřiště, pak vězte, že kvalita vaší hry vzniká už během řízení automobilu cestou na golf. Pokud se na cestu vydáte pozdě, obvykle začne fungovat zákon schválnosti a přidají se další zdržení. Když na parkoviště klubu dojedete jako „uzlíček nervů", nedivte se, že váš švih toho dne nebude zrovna plynulý.

Text: Ondřej Kašina


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...