Skola_KapounS druhým vydáním letošního roku přichází také pokračování pořadu Hezkou hru. V tomto díle se John Carroll věnuje teorii golfového švihu. Vysvětluje, jak správně zaujmout postoj, abyste udrželi vyrovnaný balanc. Pak už jen nastavíte záda, trup a „low and slow“ dozadu. Tentokrát už začínáme v pořadu používat pomocníky k tréninku. V druhém díle nám užitečnou službu odvedlo i obyčejné ramínko.

Natáčelo se opět v indooru. Instrukce tohoto dílu jsou tak přizpůsobeny tomu, co lze v zimě trénovat. V letních měsících se tomuto tématu budeme věnovat víc. Zimní měsíce můžete výborně využít k poznávání holí svého bagu. A nezapomeňte, že nechcete „zmlátit míč a-la hokej“. Každému úderu by měla předcházet příprava a koncentrace.

1. Postoj
Při zaujmutí postoje nesmíte tzv. „sedět“ a dejte si pozor, abyste váhu nepřenesli na špičky. Během provádění švihu byste totiž přepadli dopředu. Pozor na tlak v zádech, kvůli zdraví. Záda musíte držet rovná.

2. Nápřah
Pamatujte si, že nápřah zahajují ramena a trup. Paže vytvoří jakoby trojúhelník. V další fázi pěkně „low and slow” dostaňte levé rameno nad pravý bok. Zároveň plynule přenesete váhu na pravou nohu.

3. Švih
Ruce držte od těla. Vyvarujte se pokládání hole až téměř na rameno. Následuje „transition period”, tedy přechodová fáze, kdy postupně přenášíte váhu na levou nohu a hůl spouštíte dolů. Pozor, abyste se nezvedali, nenarovnali nohy a také se vyvarujte „fishingu” neboli házení hole před sebe.

4. Balanc
Správný postoj je základním klíčem k provedení bezchybného švihu. Abyste se vyhnuli špatnému postavení a ujistili se, že šviháte v dokonalé rovnováze, zkuste odpalovat z pravé (zadní) nohy. Pokud po odpalu nepřepadnete, jste na dobré cestě snížit svůj hendikep.

Golfový pomocník
Ke zlepšení nápřahu můžete využít i obyčejné ramínko, a to tak, že ho přiložíte ke gripu a společně s ním ho uchopíte. Při nápřahu tak lépe uvidíte, zda vaše hůl svírá ten správný úhel. Ramínko nesmí směřovat příliš vodorovně ani příliš svisle.

Video k tomuto dílu najdete zde

Text a foto: Petr Kapoun


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...